Справа № 2-946-08 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2008 року Подільський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судці Зарицької Ю.Л.
при секретарі - Сукомел О. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва позовну заяву ОСОБА_1 до Подільської районної в м. Києві ради про визнання права власності,
встановив:
Позивачка звернулась до суду з вищевказаним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що вона є власником земельної ділянки, яка знаходиться в АДРЕСА_1. На даній земельній ділянці позивачка самостійно здійснила будівництво будинку за власні кошти, однак отримала відмову в БТІ м. Києва в реєстрації та видачі документації на зведений будинок. Отримала вона відмову і у місцевих органів влади. Оскільки зведення будинку відбулось за її кошт, нічиїх прав не порушує, позивачка і звернулась до суду з зазначеним позовом.
В судовому засіданні представник позивачки заявлений позов підтримав, просив його задовольнити з підстав, наведених вище.
Представник відповідача проти позову заперечував.
Суд, вислухавши пояснення представників позивачки та відповідача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
На підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку № 41 площею 0, 0603 га на вул. Синьоозерній 8 в СТ "Водник" у Подільському районі м. Києва, виданого 16.03.05 р. Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради ОСОБА_1 є власником вищевказаної земельної ділянки (ас. 17). Цей Акт було видано на підставі Договору купівлі-продажу земельної ділянки, укладеного позивачкою з ОСОБА_3 та посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, Зубко 1.1. 27.11.04 р. (ас. ас. 18-19).
Згідно ч. 1 ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди.
Як вбачається з довідки Садового товариства "Водник" від 03.04.2007 р. № С-8/41 СТ "Водник" не заперечувала проти будівництва позивачкою садового будинку по АДРЕСА_1 (ас. 14).
У 2007 р. позивачкою був збудований садовий будинок, який відповідно до висновку спеціаліста відповідає вимогам чинних нормативних документів, що пред'являються до будівель такого типу (а.с. ас. 33-37).
Ч. 2 ст. 375 ЦК України передбачає, що власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
04.09.2007 р. позивачкою в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна було отримано Технічний паспорт на садовий (дачний) будинок в АДРЕСА_1 з поміткою "самовільне будівництво" (а.с. а.с . 6-13).
Згідно з ч. 1 ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.
Ч. 2 ст. 331 ЦК України передбачає, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва.
Відповідно до ч. 2 ст. 375 ЦК України, власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
Будівництво на земельній ділянці було завершено в 2007 році.
У відповідності до ч. 5 ст. 376 ЦК України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Таким чином, аналізуючи в сукупності докази, зібрані по справі, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 грунтуються на чинному законодавстві, знайшли своє доведення в судовому засіданні, а тому підлягають задоволенню.
На підставі ст. ст. 331, 375 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок по АДРЕСА_1, садового товариства "Водник" в місті Києві.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва, при цьому заява про апеляційне оскарження подається до Подільського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження.