№2-5409/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2007 року м. Київ
Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Мазурик О.Ф.
при секретарі Жигун Л.В.
за участю представника позивача ОСОБА_3, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
17.10.2007 року представник позивача ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В позові вказує, що від шлюбу з відповідачем позивачка має неповнолітнього сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач відмовляється надавати їй матеріальну допомогу на його утримання, у зв'язку із чим просить стягнути з ОСОБА_2 на користь позивачки аліменти на утримання сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини усіх видів доходів до досягнення ОСОБА_4 повноліття.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтвердила зазначені в позові обставини, підтримала позовні вимоги, просила стягнути з відповідача на користь позивачки на утримання сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів доходів до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково та пояснив, що він розуміє обов'язок утримувати свого сина по досягненню ним повноліття, але він не згоден з розміром аліментів, оскільки має мінливий дохід та на його утриманні знаходяться непрацездатні батьки. Згоден надавати допомогу у розмірі 600 грн.
Вивчивши всі надані письмові докази у сукупності, заслухавши пояснення представника позивачки, відповідача, суд вважає, що її позов підлягає частковому задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено копією свідоцтва про народження (а.с. 6).
Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу виданого відділом РАГС Подільського РУЮ у м. Києві, шлюб між сторонами розірвано 28 листопада 2002 року (а.с.4).
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що дитина, яка знаходиться на утриманні позивачки, потребує матеріальної допомоги, від надання якої батько дитини ОСОБА_2, ухиляється.
У відповідності до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, суд за заявою платника, або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги позивачки про стягнення аліментів з відповідача є обґрунтованими та законними.
При визначені розміру аліментів суд враховує матеріальне становище, стан здоров'я сторін та їх спільної дитини. Суд враховує, що на утриманні відповідача знаходяться непрацездатні батьки.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч.1 ст. 367 ЦПК України, рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Витрати по оплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в дохід держави суд вважає за необхідне покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 59-61, 81, 88, 130, 174, 208, 209, 212-215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст. 180, 184 СК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с Залізничного, Республіки Комі, громадянина України, що мешкає у АДРЕСА_1, працюючого у Державному департаменті України з питань виконання покарань, на користь ОСОБА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на утримання дитини ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 600 грн. щомісяця, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17.10.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати по сплаті судового збору у розмірі 51 грн. та інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 7,50 грн. у дохід держави.
Допустити негайне виконання рішення, але не більш ніж за один місяць.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.