Судове рішення #40508234


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2015 р.Справа № 2014/2-а-1521/11

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: П'янової Я.В.

Суддів: Зеленського В.В. , Чалого І.С.


розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області на ухвалу Зміївського районного суду Харківської області від 02.12.2014р. по справі № 2014/2-а-1521/11

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Заявник, Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області, звернувся до суду першої інстанції із заявою, в якій просив вирішити питання про поворот виконання постанови Зміївського районного суду Харківської області від 02.02.2011 року по справі № 2-а-1521/11 та зобов'язати позивача повернути безпідставно отримані кошти за період з листопада 2010 року по квітень 2014 року.

Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 02.12.2014 р. відмовлено в задоволенні вказаної вище заяви.

Відповідач не погодився з рішенням суду і подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Зміївського районного суду Харківської області від 02.12.2014 р. та задовольнити заяву, посилаючись на обставини, викладені у апеляційній скарзі.

Суд апеляційної інстанції розглядає справу відповідно до ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час розгляду апеляційної скарги, що постановою Зміївського районного суду Харківської області від 02.02.2011 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: визнано незаконними дії УПФУ в Зміївському районі Харківської області по невиконанню з 01.11.2010 року приписів ст. ст. 40, 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які призвели до порушення прав ОСОБА_1 на отримання пенсії в належному розмірі. Зобов'язано відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка до Закону №1058-ІV враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто з урахуванням показника за 2009 рік в сумі 1650,43 грн., та провести оплату недоотриманої у зв'язку з неправильним перерахунком суми з 01.11.2010 року. На підставі ст. 256 ч. 1 абз. 9 КАС України постанову допущено до негайного виконання (а.с. 2-4, 19-20).

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.03.2014 року постанова Зміївського районного суду Харківської області від 02.02.2011 року скасована та ухвалена нова постанова, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено (а.с. 32-33).

Відмовляючи в задоволенні поданої відповідачем заяви, суд першої інстанції дійшов висновку, що підстави, передбачені ст. 266 КАС України, відсутні.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 266 КАС України, поворот виконання постанови про відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, постанови про присудження виплати пенсій чи інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, а також постанови про присудження виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання у відносинах публічної служби допускається, якщо скасована постанова була обґрунтована на повідомлених позивачем завідомо неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах.

З приписів вищевказаної норми вбачається, що не допускається поворот виконання судових рішень за вимогами про: 1) відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи; 2) присудження виплати пенсій чи інших періодичних платежів (соціальної допомоги тощо) з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів; 3) присудження виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання (наприклад, грошового утримання судді у відставці) у відносинах публічної служби.

Тобто, якщо особа добросовісно одержувала за скасованою чи зміненою постановою певні виплати, то вона не повинна повертати ці кошти чи надміру одержані кошти. З набранням законної сили новим судовим рішенням вона лише втрачає право на одержання подальших виплат або зберігає це право щодо виплат у меншому розмірі.

Колегія суддів також вважає за доцільне зауважити, що у зазначених вище категоріях адміністративних справ може відбутися поворот виконання у випадках, якщо постанова суду стала результатом недобросовісної поведінки позивача (стягувача), а не порушень з боку суду. Тому, якщо скасована постанова була обґрунтована на повідомлених позивачем завідомо неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах, суд повинен допустити поворот виконання.

В поданій відповідачем заяві не надано доказів того, що позивач повідомляв завідомо неправдиві відомості або подавав до суду підроблені документи.

За таких обставин, ухвала суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для її скасування немає.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.


Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 199, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:


Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області залишити без задоволення.

Ухвалу Зміївського районного суду Харківської області від 02.12.2014р. по справі № 2014/2-а-1521/11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.


Головуючий суддя Пянова Я.В.

Судді Зеленський В.В. Чалий І.С.







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація