Судове рішення #4048896

                                                                                                          Справа № 2-112/08

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

05 червня 2008р.                                                          смт.Новгородка

 

         Новгородківський районний суд Кіровоградської області у складі:

 головуючого судді      Пасічника Д.І.,

 при секретарі               Гуземі Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новгородка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини,

 

В С Т А Н О В И В:

 

         Сторони знаходяться  в зареєстрованому шлюбі з 25 травня 2001 року. Від спільного проживання вони мають одну неповнолітню дитину:

         -ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1батьком якої, відповідно до свідоцтва про народження, записаний відповідач по справі.

         Дитина проживає з позивачкою і знаходяться на її утриманні. Відповідач нехтує своїми батьківськими обов'язками і ухиляється від добровільного надання матеріальної допомоги на утримання сина.

         В судовому засіданні позивачка позов підтримала, наполягала на його задоволенні, просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття доньки ОСОБА_3, починаючи з дня подачі заяви.

         Відповідач у судове засідання не з'явився. Про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.

         Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини:

         Між сторонами виник спір, який регулюється нормами СК України, зокрема ст. ст. 180, 182, 183, 191.

         Сторони проживають в зареєстрованому шлюбі з 2001 року. Від спільного проживання вони мають одну дитину, яка відповідно до свідоцтва про народження є неповнолітньою і її батьком записаний відповідач по справі.

Відповідно до довідки виконкому Куцівської сільської ради Новгородківського району Кіровоградської області, донька проживає з позивачкою та знаходяться на її утриманні.

         Відповідно до ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

         Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.

         Відповідно до ч.3 ст. 88 ЦПК України, судовий збір необхідно стягнути з відповідача на користь держави.

         На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 182, 183, 191 СК України, ст.ст.10, 11, 209, ч.3 ст. 88, 213 - 215, 130, ч.1 п.1 ст. 367 ЦПК України , суд

 

В И Р І Ш И В:

 

         Цивільний позов ОСОБА_1 доОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини  - задовольнити.

         Стягнути зОСОБА_2на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 19 лютого 2008 року, до повноліття доньки ОСОБА_3, тобто до 21 липня 2019 року.

         Стягнути зОСОБА_2на користь держави судовий збір в сумі 51,00 грн. та витрати за інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7.50 грн.

         Відповідно до п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

         Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з моменту одержання копії рішення.

         Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

 

 

 

         Головуючий суддя                                                      Д.І.Пасічник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація