УХВАЛА
16 січня 2015 р. Справа № 804/1092/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали позовної заяви Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -
в с т а н о в и в:
15.01.2015р. Державна податкова інспекція в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулася з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та просить припинити підприємницьку діяльність відповідача на підставі ч.2 ст.46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що даний позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Згідно п.3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
Частиною 3 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Згідно ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Так, із доданих до позову документів видно, що адміністративний позов підписано представником позивача ОСОБА_2 на підставі довіреності від 30.05.2014р. №11094/04-61-10-30.
Однак зі змісту вищенаведеної довіреності не вбачається, що представнику позивача ОСОБА_2 надані повноваження саме щодо права на підписання від імені позивача даного позову, а тому позивачем до позову не надано документу, що підтверджує повноваження представника позивача ОСОБА_2 на підписання від імені позивача даної позовної заяви в порушення вимог ч.5 ст. 106 вказаного вище Кодексу.
При цьому, судом враховується те, що надане представнику позивача ОСОБА_2 право на підписання усіх процесуальних документів не є доказом на право підписання саме позову від імені податкової інспекції з урахуванням того, що процесуальні права представника позивача визначені ст.ст.49,51,59 Кодексу адміністративного судочинства України та не містять права на підписання саме позову від імені позивача.
В той же час, право підпису позовної заяви від позивача має керівник органу, підприємства, установа організації або інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом - ч.7 ст.56 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами ч.3 ст.58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреність від імені органу, установи видається за підписом керівника або іншої особи уповноваженої на те, законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу.
Отже, з аналізу наведених норм видно, що саме керівник органу або установи уповноважений підписувати позови від імені податкової інспекції або має право доручити підписання позову іншій уповноваженій особі з зазначенням про це у відповідній довіреності.
Додана до позову копія довіреності від 30.05.2014р. №86/11094/04-61-10-30 такого права не містить.
За викладених обставин, суд приходить до висновку про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з чим дана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунуті позивачем у строк до 26.01.2015 року шляхом надання до адміністративного суду документу, що підтверджує повноваження представника позивача ОСОБА_2 на право підписання від імені позивача позовної заяви згідно до вимог ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ч.5 ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - залишити без руху.
Позивачу у строк до 26 січня 2015 року усунути недоліки позовної заяви шляхом надання позивачем до адміністративного суду документу, що підтверджує повноваження представника позивача ОСОБА_2 на право підписання від імені позивача даної позовної заяви згідно до вимог ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О.Конєва