2-a-5772/08/2170
Кат.2.4
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2009 року Херсонський окружний адміністративний суд
у складі колегії суддів
головуючого Горшкова В.М.;
суддів Варняк С.О.;
Кравченко К.В.
секретар судового засідання Роман О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства Юстиції України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
за участю:
позивач - ОСОБА_1
представник відповідача - ОСОБА_2
в с т а н о в и л а :
Звернувшись до суду позивач ОСОБА_1 просить суд визнати неправомірною бездіяльність державного органу Міністерства юстиції України по не розгляду скарги позивача від 15.07.2006 року. Визнати неправомірними дії відповідача по направленню скарги позивача від 15.07.2006 року на розгляд до Департаменту державної виконавчої служби м. Києва. Зобов'язати відповідача розглянути скаргу від 15.07.2006 року відповідно до діючого законодавства, та надати відповідь, стягнути судові витрати по справі, та направити окрему ухвалу на адресу Президента України про порушення відповідачем норм Конституції та законів України.
З позовних вимог вбачається, що ОСОБА_1 15.07.2006 року звернувся з письмовою скаргою до Міністерства юстиції України, на дії суб'єктів владних повноважень державної виконавчої служби України щодо невиконання рішення Новокаховського місцевого суду від 12.05.2006 року по справі №2-а-64-06. Скаргу відповідач отримав, відповіді не надав, а направив її до Департаменту державної виконавчої служби м.Києва.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представник відповідача надав заперечення на адміністративний позов ОСОБА_1, в судовому засіданні підтримав їх в повному обсязі, посилаючись на наступне. 15.07.2006 року ОСОБА_1 звернувся до Міністерства юстиції України з письмовою скаргою, про незаконну відмову у відкритті виконавчого провадження від 21.06.2006 року, по примусовому виконанню рішення Новокаховського міського суду від 12.05.2006 року. Відповідно до п.3. ст.7 Закону України „Про звернення громадян” скаргу позивача було направлено до Департаменту державної виконавчої служби м. Києва, як до органу державної виконавчої служби, через яке Міністерство юстиції України здійснює керівництво органами державної виконавчої служби та контроль за їх діяльністю, розглядає скарги на дії державних виконавців, організовує виконання рішень відповідно до закону, надає роз'яснення та рекомендації щодо виконання державними виконавцями рішень у порядку, встановленому законом.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.
В ході розгляду справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 15.07.2006 року звернувся із скаргою до Міністерства юстиції України, відповідно до якої вважає незаконними дії державного виконавця ДВС про винесення постанови про відмову у відкритті провадження.
Стаття 1 Закону України „Про звернення громадян” від 02.10.1996 року регламентує, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ст. 5. цього закону звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, звернення, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення, згідно ч.3 ст. 7 Закону України „Про звернення громадян”.
Статтею 1,3 Закону України „Про державну виконавчу службу” 24.03.1998 року передбачено, що Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України є органом державної виконавчої служби та входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Статтею 5 Закону України „Про державну виконавчу службу” передбачено компетенцію органів державної виконавчої служби з організації діяльності державної виконавчої служби відповідно до яких, Міністерство юстиції України через Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України здійснює керівництво органами державної виконавчої служби та контроль за їх діяльністю, розглядає скарги на дії державних виконавців, організовує виконання рішень відповідно до закону, надає роз'яснення та рекомендації щодо виконання державними виконавцями рішень у порядку, встановленому законом.
У п. 2.10 інструкції «Про затвердження порядку розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належить до сфери його управління», затвердженої Наказом Міністерства Юстиції від 18.03. 2004 №26/5, зазначається, щодо кожного звернення не пізніше ніж у п'ятиденний термін має бути прийняте одне з таких рішень: прийняти до провадження ; передати на вирішення в підвідомчий орган чи установу юстиції; надіслати за належністю до іншого відомства, якщо питання, порушені у зверненні, не входять до компетенції органів та установ юстиції, про що одночасно повідомляється заявнику; залишити без розгляду при наявності підстав, визначених у статті 8 Закону України «Про звернення громадян».
Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що дії відповідача є правомірними, та такими що відповідають нормам діючого права, оскільки з тексту скарги вбачається, що позивач оскаржує дії державної виконавчої служи м. Нова Каховка, та постанову державного виконавця ДВС. При передачі скарги за належністю Міністерство Юстиції України керувалось нормами ст.5 Закону України «Про державну виконавчу службу» відповідно до якої Департамент державної виконавчої служби, здійснює керівництво органами державної виконавчої служби та контроль за їх діяльністю, розглядає скарги на дії державних виконавців. Тобто дане питання відноситься до компетенції Департаменту державної виконавчої служби.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158, 159, 161, 162, 163 КАС України, колегія суддів
п о с т а н о в и л а :
У задоволені позову відмовити.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАСУ набирає законної сили протягом десяти днів після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів, чи в порядку ч.5 ст.186 КАС України
Головуючий Горшков В.М.
Судді