u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2009 р. |
Справа № 2-а-3188/09/2170 Кат. 8 |
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 до Державної виконавчої служби у Суворовському районі м. Херсона про зобов'язання вчинити певні дії,
встановила:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить зобов'язати Суворівський відділ державної виконавчої служби Херсонського міського управління юстиції надіслати Постанову про відкриття виконавчого провадження на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_2 та повідомити про стан виконавчого провадження.
Із позовної заяви вбачається що на підставі рішення Господарського суду Херсонської області від 20 серпня 2007 року було видано наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 11978,63 грн. 17 жовтня 2007 року представник позивача надіслав до Суворовського відділу державної виконавчої служби Херсонського міського управління юстиції заяву про відкриття виконавчого провадження разом із оригіналами наказу, довіреності та копією рішення суду, але до сьогодняшнього дня не отримав копії Постанови про відкриття виконавчого провадження. На неоднарозові звернення до відповідача відповідей позивачем отримано не було.
На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Суддя приходить до висновку що дана заява не може бути прийнята до розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною першою статті 181 цього Кодексу передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Статтею 1212 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
З огляду на викладене та беручи до уваги те, що позовну заяву подано стороною виконавчого провадження на дії державного виконавця при виконанні наказу господарського суду, провадження по зазначеній заяві не є адміністративною справою, а відтак не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч. 1 ст. 109 КАС України,
ухвалила:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 до Державної виконавчої служби у Суворовському районі м. Херсона про зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 5 днів з дня її отримання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з подальшим поданням апеляційної скарги протягом 10 днів через Херсонський окружний адміністративний суд з подачею копії апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Василенко Г.Ю.