Судове рішення #4041119
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа №22ц-846/2008 р.

                                                                               

Головуючий по 1-й інстанції: Сьоря С.І.

Суддя-доповідач: Гальонкін С. А.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

2008 року квітня місяця 21 дня                                                                           м.  Полтава

Колегія  суддів  судової палати  у цивільних  справах  Апеляційного  суду Полтавської області в складі:

Головуючого:                    Гальонкіна С. А.

Суддів:                               Корнієнка В.І.,  Абрамова П.С.

при секретарі:                    Коротун І.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м.  Полтаві цивільну справу за

апеляційною скаргою ОСОБА_1

на  рішення  Крюківського  районного  суду  м.   Кременчука  Полтавської

області від 28 січня 2008 року

за позовом    ОСОБА_2,ОСОБА_3 доОСОБА_1 про визнання права власності,  встановлення порядку

користування та усунення перешкод у користуванні житлом.

Колегія суддів,  заслухавши доповідь судді-доповідача,  -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Рішенням Крюківського районного суду м.  Кременчука Полтавської області від 28 січня 2008 року позов   задоволено .

Визнано за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1: за ОСОБА_3право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1,  заОСОБА_1 право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1.

Встановлено наступний порядок користування АДРЕСА_1 виділено ОСОБА_2кімнату « 7» площею 9, 6 кв.м. ,  ОСОБА_3 кімнату «6» площею 17, 1 кв.м. ,  ОСОБА_1 кімнату «5» площею 17, 2

 

2

 

кв.м. ,  підсобні приміщення квартири - кухню,  санітарний вузол,  коридор,  кладову,  прихожу-залишити в загальному користуванні.

Зобов'язано ОСОБА_1 не чинити перешкоди ОСОБА_2,  ОСОБА_3 в користуванні належними їм на праві власності кімнатами та підсобними приміщеннями,  які перебувають в загальному користуванні.

Не погодившись з прийнятим рішенням ОСОБА_1подав апеляційну скаргу,  в якій рішення суду вважає незаконним,  а тому просить його скасувати,    направивши справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Колегія суддів,  заслухавши доповідача,  пояснення осіб,  які беруть участь у справі,  перевіривши матеріали справи та мотиви скарги ,  підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду не вбачає.

У відповідності до ч.1  ст.  308 ЦПК України,  апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін,  якщо визнає,  що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Судом першої інстанції вірно встановлено ,  що з 11.03.1991 рокуОСОБА_3 перебуває в шлюбі з ОСОБА_1.

Від попереднього шлюбу у ОСОБА_2 є донька ОСОБА_3 1980 року народження,  яка проживала разом з ними.

Згідно договору купівлі - продажу від 07.12.2001 року ОСОБА_1придбав АДРЕСА_1.

Статтею 368 ЦК України передбачено,  що майно,  набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім'ї є їхньою спільною сумісною власністю,  якщо інше не встановлено договором,  укладеним у письмовій формі.

Відповідно до  ст.  175 СК України майно,  набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів,  належить їм на праві спільної сумісної власності.

Як було встановлено в судовому засіданні суду першої інстанції і підтверджуються наданими показами свідків ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,  що ОСОБА_2,  ОСОБА_7,  ОСОБА_1проживали з 1991 року однією сім'єю,  вели спільне господарство,  разом працювали на орендованій землі.

Свідок   ОСОБА_8 в судовому засіданні суду першої інстанції підтвердив,  що при придбанні квартири сторони позичали у нього кошти .

Згідно наявної в матеріалах справи розписки ОСОБА_7 позичала у ОСОБА_9 кошти еквівалентні 700 доларів США на придбання спірної квартири ( а.с.  7).

У відповідності з  ст.   ст.  10,  60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами,  які беруть участь у справі. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи.

 

3

 

Статтею 370 ЦК України    передбачено,  що у разі виділу частки із майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними,  якщо інше не встановлено домовленістю між ними,  законом або рішенням суду.

Оскільки ОСОБА_1не надано жодного доказу в підтвердження того,  що спірна квартира була придбана лише за кошти отримані в якості компенсації за спричинення йому тяжких тілесних ушкоджень,  що суд   вірно визначив,  що спірна квартира є спільною сумісною власністю сторін .

Згідно  ст.  358 ЦК України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі,  яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

Висновком судової будівельно-технічної експертизи № П-605 від 05.10.2007 року запропоновано варіант порядку користування спірною квартирою між трьома співвласниками ,  згідно якого кожному із співвласників надається по одній житловій кімнаті,  а інші приміщення залишаються в загальному користуванні.

Таким чином колегія суддів вважає,  що суд вірно визначив   і встановив порядок користування квартирою.

Статтею 391 ЦК України передбачено,  що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Тому суд вірно задовольнив позов в частині усунення перешкод у користуванні,  оскільки відповідач безпричинно чинить ОСОБА_2,  ОСОБА_7 перешкоди у користуванні спірною квартирою   .

Враховуючи вищевикладене,  колегія суддів   підстав для задоволення апеляційної скарги    та скасування рішення Крюківського районного суду м.  Кременчука Полтавської області від 28 січня 2008 року    не вбачає.

При цьому перевіряючи справу в повному обсязі колегія суддів вбачає,  що ОСОБА_1при подачі апеляційної скарги частково сплачено державне мито а тому воно підлягає стягненню на користь держави.

Керуючись ч.1  ст.  308,   ст.  315 ЦПК України,  колегія суддів , -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Крюківського районного суду М. Кременчука Полтавської області від 28 січня 2008 року залишити без змін .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави мито в сумі 495 грн. 55 коп.

 

4

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація