Справа № 2-328/2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 року Зарічний районний суд м.Суми в складі:
головуючого - судді Собини О.І.
при секретарі -Біріній Ю.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу за позовом ОСОБА_1 до до Сумської міської ради , 3-тя особа: Комунальне підприємство “Сумське міське бюро технічної інвентаризації” , Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області про визнання перепланування квартири законним та визнання права власності на переобладнані приміщення,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом і остаточно свої вимоги мотивує тим, що згідно свідоцтва про право власності на житлове приміщення за заповітом він є власником квартири АДРЕСА_1 загальною площею 21,82 кв.м., житловою площею 11,9 кв.м. Для поліпшення житлових умов в квартирі ним без дозволів відповідних органів на проведення будівельних робіт було демонтовано ненесучу перегородку між житловою кімнатою № 2, кухнею № 3 в коридором № 1 і збільшилась площа житлової кімнати № 1 з 11,9 кв.м. до 18,4 кв.м., кухні № 3 з 4,8 кв.м. до 8,3 кв.м., добудована веренда площею 8,2 кв.м., балкон площею 0,99 кв.м. У зв”язку з добудовою загальна площа квартири склала 39,09 кв.м., а житлова - 18,4 кв.м. На даний час він бажає узаконити вказані самовільні переобладнання, тому просить постановити рішення, яким визнати законними та такими , що відповідають державним будівельним нормам перепланування проведені ним в квартирі АДРЕСА_1, а саме: демонтаж ненесучої перегородки між житловою кімнатою № 2 та кухнею № 3 і коридором № 1 , добудова веранди площею 8,2 кв.м., балкону площею 0,99 кв.м., збільшення площі житлової кімнати з 11,9 кв.м. до 18,4 кв.м., кухні з 4,8 кв.м. до 8, 3 кв.м., внаслідок чого збільшилась загальна площа квартири з 21,1 кв.м. до 33, 09 кв.м., житлова площа з 11,9 кв.м. до 18,4 кв.м. та визнати за нею право власності на 1-кімнату квартиру № 1 , яка знаходиться за адресоюм.АДРЕСА_1 і складається з житлової кімнати площею 18, 4 кв.м., санвузлу 3,2 кв.м., кухні-столової 8,3 кв.м., балкону площею 0,99 кв.м., веранди площею 8,2 кв.м., загальною площею квартири 39,09 кв.м.
Позивачка та її представник в судове засідання не з”явились, про день та час слухання справи попереджені належним чином, в своїх заявах просять слухати справу в їх відсутність, позов підтримують в повному обсязі.
Представники відповідача та 3-х осіб в судове засідання не з”явились, про день та час слухання справи попереджені належним чином, тому суд вважає за необхідне слухати справу у відсутність представників, оскільки в справі достатньо доказів про права та відносини сторін.
Суд, дослудивши матеріали справи вважає, що змінені позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав:
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом ОСОБА_1 Належить на праві власності квартира АДРЕСА_1.
З метою підвищення благоустрою квартири, позивач, без попереднього отримання дозволу , самовільно переобладнав та добудував житлові приміщення а саме: було демонтовано ненесучу перегородку між житловою кімнатою № 2, кухнею № 3 та коридором № 1 і збільшилась площа житлової кімнати № 1 з 11,9 кв.м. до 18,4 кв.м., кухні № 3 з 4,8 кв.м. до 8,3 кв.м., добудована веренда площею 8,2 кв.м., балкон площею 0,99 кв.м. У зв”язку з добудовою загальна площа квартири склала 39,09 кв.м., а житлова - 18,4 кв.м..
При проведенні робіт з перепланування квартири позивачем не було допущено будь-яких порушень будівельних норм та правил забудови. Крім того виконаними позивачем роботами не порушуються будь-чиї права і охоронювані законом інтереси.
Вказані висновки суду підтверджуються: копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом (а.с.6), копіями технічного паспорту (а.с.7-19), висновком будівельно-технічного дослідження (а.с.13-16).
Правовідносини, що виникли між сторонами, є відносинами щодо права власності і врегульовані ст.ст.321, 331, 392 ЦК України. На підставі викладеного суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача в повному обсязі та визнати такими що відповідають державним будівельним нормам переобладнані приміщення та визнати за ним право власності на дані приміщення .
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.321, 331, 392 ЦК України , ст.ст.10, 11, 57-60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати законними та такими , що відповідають державним будівельним нормам перепланування проведені ОСОБА_1 в квартирі АДРЕСА_1, а саме: демонтаж ненесучої перегородки між житловою кімнатою № 2 та кухнею № 3 і коридором № 1 , добудова веранди площею 8,2 кв.м., балкону площею 0,99 кв.м., збільшення площі житлової кімнати з 11,9 кв.м. до 18,4 кв.м., кухні з 4,8 кв.м. до 8, 3 кв.м., внаслідок чого збільшилась загальна площа квартири з 21,1 кв.м. до 33, 09 кв.м., житлова площа з 11,9 кв.м. до 18,4 кв.м.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1-кімнату квартиру № 1 , яка знаходиться за адресоюм.АДРЕСА_1 і складається з житлової кімнати площею 18, 4 кв.м., санвузлу 3,2 кв.м., кухні-столової 8,3 кв.м., балкону площею 0,99 кв.м., веранди площею 8,2 кв.м., загальною площею квартири 39,09 кв.м.
Сторони протягом десяти днів з дня проголошення рішення можуть подати заяву до Зарічного районного суду м.Суми про його апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо буде подана заяву про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга не буде подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Суддя О.І.Собина