Судове рішення #403848
А-14/290


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 р.   

Справа № А-14/290   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

Cуддя  Булка Володимир Ігорович     

При секретарі   Кріцак Василь Мирославович


за позовом:  Косівської районної ради,  вул.Незалежності,11, м.Косів

до відповідача 1:  Косівське районне підприємство "Райагроліс",  с.Пістинь, Косівського району

до відповідача 2:  Національного природного парку "Гуцульщина",  вул.Дружби,84, м.Косів

про адміністративний спір


Представники:

від позивача: не з"явились

від відповідача 1: не з"явились  

від відповідача 2:  Костюк В.В., провідний юрисконсульт, доручення №276а/9 від 26.09.06 р., Костюк А.Г., начальник відділу рекреації та екологічної освіти, доручення №291/9 від 09.10.06 р.


СУТЬ СПРАВИ: подано позов про визнання нечинним акту приймання-передачі матеріальних цінностей від 23 серпня 2002 року в частині передачі Косівським районним підприємством "Райагроліс" земель лісового фонду площею 10709 га. національному природному парку "Гуцульщина".

          В судових засіданнях розгляд справи відкладався та оголошувалась перерва до 16.01.07 р.

В обґрунтування позовних вимог позивач стверджує, що відповідач КРП "Райагроліс" є підприємством комунальної власності, тобто засноване на спільній власності територіальних громад і є землекористувачем земель лісового фонду, тому згідно ст. 95 Земельного Кодексу України не має права розпоряджатися землями, що перебувають у користуванні. Питання щодо регулювання земельних відносин, згідно п.21 ч.1 ст.43 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" покладено на районні ради.

Відповідач КРП "Райагроліс" проти позову заперечує, мотивуючи тим, що в процесі реформування лісового господарства області, землі лісового фонду площею 20 531, 0 га, які були раніше в тимчасовому користуванні Косівського міжгосподарського лісгоспу,  рішенням обласної ради  №537-22/2001 від 18.10.01 р. передані в постійне користування РП "Райагроліс". Будь якого договору про землекористування з Косівською районною радою відповідач не укладав, оскільки Косівська районна рада не була і не є власником цих земель. Майна районної ради в статутному фонді РП "Райагроліс" немає. Тому при передачі земель лісового фонду не потрібно було згоди Косівської районної ради. Крім того, землі передані Національному парку "Гуцульщина" згідно Указу Президента України №456/2002 від 14.05.02 р. "Про створення Національного природного парку "Гуцульщина" та відповідних рішень Кабінету Міністрів України, міністерств, відомств, державних органів виконавчої влади.

Дослідивши наявні у справі матеріали, заслухавши пояснення представників сторін у судовому засіданні, суд

                                                     в с т а н о в и в:

14 травня 2002 року Президент України видав Указ №456/2002 "Про створення Національного природного парку "Гуцульщина", яким установив площу земель Національного природного парку "Гуцульщина" 32 271 га., в тому числі 7 606 га. земель мають бути надані в постійне користування та 24 665 га. земель, що включаються до його складу без вилучення в землекористувачів згідно додатків  №1 і  №2. Розпорядженням Прем"єр-міністра України №5200/1 від 17.05.02 р. було надано відповідні доручення з забезпечення виконання Указу Президента України, після чого Міністром екології та природних ресурсів України був виданий наказ №256 від 09.07.02 р.  "Про створення Національного природного парку "Гуцульщина". 17.07.02 р. наказом  №271 Міністра екології та природних ресурсів України було затверджено Положення про Національний природний парк "Гуцульщина". 23.08.02 р. на виконання Указу Президента України та наказу Мінекоресурсів України від 14.08.02 р. №315 відповідною комісією було передано лісовий фонд та документацію від Кутського держлісгоспу та Косівського Районного підприємства "Райагроліс" до сфери управління Мінекоресурсів України. Передачу здійснили директор Кутського держлісгоспу Дмитрук В.Д. та директор Косівського районного підприємства "Райагроліс" Пліхтяк Ю.М., прийняв директор Національного природного парку "Гуцульщина" Пророчук В.В., в тому числі по Косівському районному підприємству "Райагроліс" лісовий фонд площею 9 893 га. без вилучення у землекористувача та 816 га., таких що надаються в постійне користування згідно переліку кварталів додатки №6,7 до акту приймання-передачі від 23.08.02 р., який був підписаний всіма членами комісії та затверджений Міністром екології та природних ресурсів. Крім того, акт підписав голова Косівської районної ради, яка є засновником районного підприємства "Райагроліс" Грималюк І.Ф.

У відповідності до ст.3 ЗУ "Про природно-заповідний фонд України" та Положення про Національний природний парк "Гуцульщина" - Національний природний парк є об"єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення. Рішення про зміну меж, категорії та скасування статуту території та об"єктів природно-заповідного фонду згідно ст. ст. 51, 52, 53, 54 ЗУ "Про природно-заповідний фонд України" приймаються виключно Президентом України.

На час прийняття Указу Президента України та всіх інших правових актів щодо створення Національного природного парку "Гуцульщина" та включення земель лісового фонду до парку, згідно ст.6 Лісового кодексу України, що діяв на той час, всі зазначені в переліку території перебували у власності держави. Розмежування земель лісового фонду по Косівському районі не проведено, а отже на сьогодні всі землі лісового фонду відносяться до державної власності.

Рішення органів місцевого самоврядування Косівського району, зокрема Шешорської, Старокутської, Черганівської, Городянської, Бабинської сільських рад, щодо функціонування Національного природного парку "Гуцульщина" опротестовані  в судах і визнані нечинними, на інші рішення внесені протести прокуратури.

За таких обставин, Національний природний парк "Гуцульщина" не може вирішувати будь-які питання про повернення земель у комунальну власність району, оскільки такі рішення не є в його компетенції.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про безпідставність та необгрунтованість позовних вимог, тому в позові слід відмовити.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


ПОСТАНОВИВ :


     в позові відмовити.


На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.


 

Суддя                                                            Булка Володимир Ігорович

                                                            постанова підписана 29.01.07



Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________   Липка Ю.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація