ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 грудня 2014 року Житомир Справа № 806/5152/14
Категорія 10.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ракаловича В.М.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чуднівському районі про стягнення 11470,00 грн., -
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області звернулося до суду з позовом, в якому зазначало, що Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чуднівському районі Житомирської області не прийняло до заліку від Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області державну адресну допомогу і витрати на її доставку, тому просило стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Житомирі Житомирської області на його користь 11470,00 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат, понесених на доставку та виплату державної адресної допомоги.
Позивач вважає, що такі дії відповідача суперечать вимогам Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженому спільною постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04 березня 2003 року № 5-4/4.
Представник позивача у своєму письмовому клопотанні просив розглядати справу без його участі.
Представник відповідача просив розглядати справу у порядку письмового провадження, надіслав заперечення проти позову, у яких просив позовну заяву залишити без розгляду за пропуском строку звернення з позовом до суду.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, суд розглядає справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід залишити без розгляду за пропуском строку звернення до суду.
Відповідно до ст.99 КАС України, встановлений шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Пенсійне забезпечення громадян України, відповідно до статті 10 Закону України „Про пенсійне забезпечення", здійснюється органами Пенсійного фонду України. Призначення та виплата пенсій, в тому числі пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, здійснюється органами Пенсійного фонду.
З набранням чинності Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", обов'язок відшкодування шкоди заподіяної працівникові внаслідок ушкодження здоров'я або у разі його смерті при настанні страхового випадку, покладено на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Спільною постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04 березня 2003 року № 5-4/4 затверджено "Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання", що встановив механізм погодження та відшкодування таких витрат.
Відповідно до вказаного Порядку, органи Пенсійного фонду України щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, на підставі списку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та списку померлих осіб, які отримували пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, проводять з відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань України звірку витрат по особових справах потерпілих, складають акт щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, в якому визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно головним управлінням Пенсійного фонду і управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі.
В разі несплати необхідної суми у встановлений термін, з 15 числа кожного місяця починався перебіг строку для стягнення заборгованості, що утворилась за минулий місяць.
Встановлено, що при підписанні акту звірки за травень 2014 року начальник Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в у Чуднівському районі Житомирської області не прийняв до заліку частину витрат Пенсійного фонду України у Чуднівському районі у сумі 11470, 00 грн., склавши при цьому відповідну таблицю розбіжностей.
Як вбачається з довідок №1388/07 від 11.06.2014 року та №1389/07 від 11.08.2014 року, наданих Управлінням Пенсійного фонду України у Чуднівському районі, до відшкодування включені суми, виплачені інваліду ОСОБА_1 в період з жовтня 2010 року по травень 2014 року (11470 грн.).
Враховуючи те, що позовна заява подана 17 листопада 2014 року, строк звернення з позовом про стягнення заборгованості, яка утворилась до червня 2014 року пропущений.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Підстави для визнання поважними причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду відсутні.
Керуючись ст.ст. 99-100 ,155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в :
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чуднівському район про стягнення 11470, 00 грн. залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя В.М. Ракалович