ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16 |
тел. 230-31-77 |
ПОСТАНОВА
Іменем України
"26" грудня 2006 р. Справа № 167/5-06
Господарський суд Київської області в складі судді Подоляка Ю.В., при секретарі Оксаковській М.А., розглянувши адміністративну справу
за позовом |
Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області |
до |
Суб'єкта підприємницької діяльності- фізичної особи ОСОБА_1, м. Бориспіль |
про |
стягнення 41,98 грн. |
за участю представників:
позивача: |
не з'явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином |
відповідача: |
не з'явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином |
обставини справи:
В господарський суд Київської області надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області (далі -Позивач) до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (далі -Відповідач) про стягнення заборгованості по платежам до Пенсійного Фонду України у сумі 41,98 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в порушення вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач не погашає заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На підтвердження позову позивач посилається на, виставлену відповідачу вимогу від 02.10.2006р. НОМЕР_1 та розрахунок суми боргу.
Позивач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання двічі не з'явився.
Відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання двічі не з'явився, про причини неприбуття не повідомив, пояснень чи заперечень проти позовних вимог не надав.
Згідно ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Беручи до уваги, що господарський суд повідомив сторони про розгляд справи належним чином відповідно до п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Голови Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75, що підтверджується: журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Київської області; відповідною відміткою на першому примірнику ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, що міститься в матеріалах справи; повістками про виклик в судове засідання, тому суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд
встановив:
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач є платником страхових внесків.
Згідно із ч. 3, 4 ст. 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
Частиною 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що платник страхових внесків повинен подавати звітність до Пенсійного фонду України, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду України.
Відповідно до наданого позивачем розрахунку суми боргу по сплаті страхових внесків, заборгованість відповідача перед позивачем станом на 08.11.2006р. складає 41,98 грн., зазначене підтверджується ксерокопіями карток особового рахунку страхувальника з 01.01.2004р. по 30.10.2006р., які залучені до матеріалів справи.
Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені Управлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки.
Судом встановлено, що позивачем у справі 13.10.2006 року було надіслано вимогу про сплату недоїмки НОМЕР_1 від 02.10.2006 року на загальну суму 41,98 грн., що підтверджується ксерокопіями корінця вимоги та поштовим повідомленням про вручення вимоги.
На день розгляду справи заборгованість в зазначеній сумі по сплаті страхових внесків відповідачем не погашена.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 64 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” управління Пенсійного фонду має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми, а на підставі ч. 3 ст. 106 зазначеного Закону мають право звернутись до господарського суду з позовом про стягнення заборгованості.
Беручи до уваги викладене та враховуючи, що заборгованість відповідача перед позивачем на час прийняття рішення не погашена, її розмір підтверджується наявними матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 41,98 грн., є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню.
Судові витрати розподіляються відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 - 163, 167, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд -
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Головатого, 4, ідентифікаційний номер 19422956) 41,98 грн. заборгованості (недоїмки).
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Подоляк Ю.В.