Справа № 14-12707\08р.
У Х В А Л А
19 грудня 2008 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Гуденко О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – Перша Миколаївська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И Л А :
11 грудня 2008 року ОСОБА_1 . звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 ., третя особа - Перша Миколаївська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом після смерті сестри ОСОБА_3
Позивач зазначає , що після смерті сестри відкрилась спадщина на земельні ділянки, розташовані по АДРЕСА_1 , право власності спадкодавця на ці ділянки підтверджується Державними актами про право приватної власності на земельні ділянки, площею 0,1 га та площею 0,0626 га від 07.04.1998 р.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на роз'яснення завідуючої Першої Миколаївської державної нотаріальної контори, де відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , про те, що оскільки з поданих Державних актів випливає, що на ім'я спадкодавиці надано у власність земельні ділянки з перевищенням норми безоплатної передачі, таке перешкоджає вчиненню нотаріальної дії - отриманню в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину після смерті сестри.
Проте, вказані Державні акти про право приватної власності на землю ніким не оспорені, не визнані незаконними в установленому законом порядку. Крім того, в матеріалах позовної заяви відсутня вмотивована Постанова нотаріуса в оформленні права на спадщину.
Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
В разі відмови нотаріуса від вчинення нотаріальних дій, особа має право звернутися до суду зі скаргою на дії чи бездіяльність нотаріуса.
Таким чином перешкод для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину судом не вбачається.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкриття провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.122 ч.2 п.1 ГПК України,
У Х В А Л И Л А :
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за позовом до ОСОБА_2 , третя особа – Перша Миколаївська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Гуденко О.А.