Судове рішення #4028855
Справа № 22-а-1007-Ф/08

Справа 22-а-1007-Ф/08

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Головуючий суду першої інстанції                                                                    Кисельова О.М.

Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції                                                    Ломанова Л.О.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

6 травня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м.  Феодосії у складі:

головуючого - судді       Ломанової Л.О.,

суддів                                                       Притуленко О.В.,

Мудрової В.В.

при секретарі                                          Хоруженко М. М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.  Феодосії справу адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим,  Військового комісаріату АР Крим про проведення перерахунку пенсії та стягнення заборгованості з її виплати,  за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 24 січня 2008 року,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

У жовтні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим (далі - ГУ ПФУ в АР Крим),  Військового комісаріату АР Крим (далі - ВК АР Крим) про проведення перерахунку пенсії та стягнення заборгованості з її виплати.

Вимоги адміністративного позову мотивовані тим,  що позивач у 2002 році був звільнений зі Збройних Сил України у запас,  став пенсіонером Міністерства оборони України і йому була встановлена пенсія згідно з вимогами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,  звільнених з військової служби,  та деяких інших осіб» (назва в редакції Закону України від 4 квітня 2006 року № 3591-IV). Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців,  осіб рядового і начальницького складу у 2007 році» Міністру оборони України дозволено здійснювати у поточному році з 1 квітня преміювання військовослужбовців понад встановлений законодавством розмір в межах видатків,  передбачених для грошового забезпечення у 2007 році. Наказом Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року № 175 військовослужбовцям з розмірами посадового окладу та вислуги років,  які відповідають розміру посадового окладу позивача - 167 грн.,  його вислузі - більше 25 років - встановлена премія в розмірі 64 %,  замість 33, 3 %.

Оскільки відповідно до частини 3 статті 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,  звільнених з військової служби,  та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок,  доплат,  підвищень) та премій у розмірах,  встановлених законодавством,  на думку позивача,  усі призначенні за цим законом пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною розміру премії з 33, 3 % до 64 %,  однак у добровільному порядку і в установлені строки перерахунок призначеної йому пенсії проведений не був,  чим порушені його права.

На підставі наведеного ОСОБА_1 просив суд зобов'язати ВК АР Крим надати до ГУ ПФУ в АР Крим необхідні документи для здійснення перерахунку його пенсії,  а ГУ ПФУ в АР Крим - здійснити перерахунок пенсії та виплатити заборгованість з 1 квітня 2007 року.

Постановою Феодосійського міського суду АР Крим від 24 січня 2008 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

 

Не погодившись зі вказаним судовим рішенням,  представник позивача подав апеляційну скаргу,  в якій,  посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права,  просить скасувати постанову та прийняти нову -про задоволення адміністративного позову.

Від відповідача - ГУ ПФУ в АР Крим - до суду апеляційної інстанції надійшли заперечення на апеляційну скаргу представника позивача,  в яких викладено прохання залишити без задоволення апеляційну скаргу,  а оскаржуване судове рішення - без змін.

Заслухавши суддю-доповідача,  перевіривши матеріали справи,  доводи апеляційної скарги,  заперечень на неї,  вислухавши пояснення позивача,  його представника та представника відповідача ГУ ПФУ в АР Крим,  колегія суддів дійшла висновку,  що апеляційна скарги не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з частиною 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Як вбачається з матеріалів справи,  заступник начальника ГУ ПФУ в АР Крим на звернення позивача дав відповідь,  згідно з якою підстави для перерахунку пенсії позивача відсутні,  оскільки відсутні зміни чинних норм щодо преміювання військовослужбовців (а.с.  6).

Ухвалюючи судове рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову,  суд першої інстанції виходив з того,  що правові акти,  на які посилається ОСОБА_1 в обгрунтування своїх вимог - постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців,  осіб рядового і начальницького складу у 2007 році» та наказ Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року № 175,  не збільшують розмір видів грошового забезпечення,  з якого обчислюється пенсія позивача.

Колегія суддів погоджується з таким висновком.

Премія військовослужбовців на час прийняття вищезазначених правових актів була встановлена пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2000 року № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців»,  відповідно до якого командирам військових частин було надано право преміювати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат роботи у межах фонду преміювання,  створеного в розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення,  без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.

Пунктом 34.5 Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України,  затвердженого наказом Міністра оборони України від 5 березня 2001 року № 75,  встановлено,  що виплата премій здійснюється щомісяця за минулий місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць у межах фонду преміювання за розрахунковий період (за місяць - 33, 3 % місячного фонду грошового забезпечення,  за квартал - 100%). Цим пунктом передбачено,  що розмір премій визначається наказом командира військової частини.

Згідно з пунктом 34.2 наведеного Положення преміювання здійснюється в межах фонду преміювання,  створеного в розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення,  затвердженого для військової частини в кошторисі.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців,  осіб рядового і начальницького складу у 2007 році» (яка набрала чинності з дня її прийняття та втратила чинність 1 січня 2008 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294) Міністерству оборони було дозволено здійснювати у поточному році,  починаючи з 1 квітня,  преміювання військовослужбовців,  осіб рядового та начальницького складу понад встановлений законодавством розмір у межах видатків,  передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.

З викладених норм вбачається,  що премія як вид грошового забезпечення виплачується військовослужбовцям Збройних Сил України відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат роботи. Чинним законодавством з березня 2001 року було встановлене відсоткове співвідношення фонду преміювання до фонду грошового забезпечення - 1 до 3 (33, 3 відсотки за місяць від місячного фонду грошового забезпечення,  за квартал - 100 відсотків). Тимчасово - строком на 10 місяців 2007 року -

 

Урядом було дозволено Міністерству оборони України преміювання військовослужбовців,  осіб рядового та начальницького складу понад встановлений законодавством розмір у межах видатків,  передбачених у кошторисах військових частин для грошового забезпечення військовослужбовців у 2007 році. Отже,  твердження позивача про встановлення законодавством нових розмірів премії не ґрунтується на наведених нормах права.

Одночасно у постанові Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 було визначено,  що керівники зазначених у постанові органів встановлюють граничні розміри премій,  які можуть бути виплачені військовослужбовцям,  особам рядового і начальницького складу у межах затвердженого фонду грошового забезпечення,  що і було зроблено наказом Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року № 175.

За таких обставин висновок суду першої інстанції про зміну наказом Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року № 175 розміру премії військовослужбовців,  передбаченої пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2000 року № 829 і наказом Міністра оборони України від 5 березня 2001 року № 75,  є безпідставним.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,  звільнених з військової служби,  та деяких інших осіб» призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців,  осіб,  які мають право на пенсію за цим Законом,  або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок,  доплат,  підвищень) та премій у розмірах,  встановлених законодавством.

Враховуючи,  що наявності наведених у зазначеній нормі обставин позивачем доведено не було,  у позовних вимогах про зобов'язання надання ВК АР Крим відповідних документів,  а ГУ ПФУ в АР Крим - здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1 квітня 2007 року судом першої інстанції було обґрунтовано відмовлено. Колегією суддів порушення норм матеріального чи процесуального права не встановлено.

Згідно зі статтею 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення,  а постанову - без змін,  якщо визнає,  що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі наведеного,  керуючись статтями 195 і 196,  пунктом 1 частини 1 статті 198,  статтею 200,  пунктом 1 частини 1 статті 205,  статтею 206 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - залишити без задоволення.

Постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 24 січня 2008 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення,  однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація