Судове рішення #40272763

Справа № 182/8779/14-ц

Провадження № 2/0182/4392/2014

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

24.12.2014 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді:Троян Н.А.

при секретарі:Смиковій Ю.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дружини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дружини, посилаючись на наступне.

Вона з 10.12.2011 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу вони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебуває на її утриманні. Відповідач не піклується про нормальні сімейні стосунки, не дбає про матеріальне забезпечення сім'ї та виховання доньки. Навпаки, його ставлення до сім'ї привело до розладу і фактичного припинення шлюбних відносин. Вона має намір звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу. Дитина знаходиться на її утриманні. Інших засобів для існування крім державної допомоги вона не має. Відповідач працює шихтівником на ПАТ «НЗФ», однак добровільно матеріальну допомогу їй не надає. Просить стягувати з відповідача аліменти на своє утримання у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до досягнення донькою трирічного віку.

В судове засідання сторони надали заяви про розгляд справи без їх участі. Позивач на задоволенні позову наполягає, відповідач проти задоволення позову не заперечує (а.с.13-14).

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в силу ст.ст. 75, 84 СК України підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 75 СК України право на утримання (аліменти) має той із подружжя, хто є непрацездатним, таким, що потребує матеріальної допомоги, за умови, що інший із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Згідно ч. 2 ст. 84 СК України жінка, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трирічного віку.

Як було встановлено у судовому засіданні, сторони з 10.12.2011 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.4). Від шлюбу вони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5), яка знаходиться на утриманні матері, що підтверджується довідкою (а.с.6). Позивачка перебуває у відпустці по догляду за донькою до досягнення нею трьох років (8,8 на звороті) та потребує матеріальної допомоги. Відповідач працює, має змогу та забов'язаний надавати кошти на її утримання, однак добровільно цього не робить.

На підставі викладеного, враховуючи матеріальне положення сторін, інші обставини, суд вважає за необхідне стягувати з відповідача аліменти на утримання дружини у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, до досягнення донькою трирічного віку.

Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-215, 217-218, 367 ЦПК України, ст.ст.75, 80, 84 СК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити. Стягувати з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Нікополя Дніпропетровської області, аліменти на утримання ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 18.11.2014 року і до досягнення донькою ОСОБА_5 трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3.

Рішення в частині місячного платежу аліментів підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір в розмірі 229,40 грн. на користь держави.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту проголошення рішення через Нікопольський міськрайонний суд.

Суддя: Н. А. Троян



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація