Справа № 2-а-83/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 лютого 2009 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Білоуса М.В.,
при секретарі - Прищепі О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Прилук адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до посадової особи - інспектора Прилуцького взводу ДПС старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
18.01.2009 року інспектором Прилуцького взводу ДПС старшим лейтенантом міліції ОСОБА_2було складено протокол про адміністративне правопорушення та на підставі нього винесено постанову серії СВ №017190 про накладення на ОСОБА_1адміністративного стягнення у розмірі 260 грн. за порушення останнім вимог дорожнього знака «Обмеження максимальної швидкості руху 40 км/год». Вважаючи таку постанову необгрунтованою та незаконною, ОСОБА_1звернувся до суду з адміністративним позовом про її скасування.
В попередньому судовому засіданні позивач підтримав заявлений позов, пославшись на те, що порушення вимог вищевказаного дорожнього знака могло б мати місце лише при перевищенні ним швидкості руху автомобіля більш як на 20 км/год і тільки за такої умови його мали право притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України.
А відповідач адміністративного позову не визнав, стверджуючи, що протокол на ОСОБА_1був складений обгрунтовано, оскільки останній рухався в зоні дії знака «Обмеження максимальної швидкості руху 40 км/год» з забороненою цим знаком швидкістю, чим порушив вимоги даного дорожнього знака, а тому постанова, винесена на підставі нього, є законною.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази у сукупності, суд приходить до висновку про необхідність залишення заявлених позивачем вимог без задоволення з наступних підстав:
З описової частини протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.4), складеного інспектором Прилуцького взводу ДПС ОСОБА_2, вбачається, що 18.01.2009 року о 19 год. 55 хв., рухаючись в м.Прилуках по вул.Київській, ОСОБА_1не виконав вимогу дорожнього знаку 3.29., у зв”язку з чим була винесена оскаржувана позивачем постанова (а.с.5), якою на нього накладено адміністративне стягнення за ч.1 ст.122 КпАП України.
Відповідно до п.1.3. учасники дорожнього руху зобов»язані знати й неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху, а відповідно до п.1.9. - особи, які порушують їх, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Пунктом 33 Правил дорожнього руху дорожній знак «Обмеження максимальної швидкості» віднесено до заборонних, тому в зоні його дії і забороняється рух із швидкістю, що перевищує зазначену на ньому (в даному випадку 40 км/год), тому вимога знаку містить пряму вказівку на те, що рух зі швидкістю, яка перевищую вказану на ньому, є неможливим, тобто в даному випадку мало місце порушення його безальтернативних вимог, за що інспектором ДПС цілком законно було притягнуто ОСОБА_1до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КпАП України, - порушення вимог дорожнього знаку.
У зв”язку з чим суд і приходить до висновку про те, що у судовому засіданні було достовірно доведено факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КпАП України, а тому вважає винесену щодо ОСОБА_1постанову законною та такою, що не підлягає скасуванню, а за таких обставин для забезпечення її належного виконання та для попередження можливості уникнення сплати встановленої нею штрафної санкції - звернути її до негайного виконання.
На підставі ч.1 ст.122 КпАП України та Правил дорожнього руху, керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1до посадової особи - інспектора Прилуцького взводу ДПС старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без задоволення, а постанову по справі про адміністративне правопорушення серії СВ №017190 від 18.01.2009 року - без змін.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанову суду може бути оскаржено шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення до Прилуцького міськрайонного суду заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги потягом двадцяти днів Київському апеляційному адміністративному суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.
Суддя М.В.Білоус