Судове рішення #4025787

2-402/09

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2009 року м. Донецьк

Кіровський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді Ларіної Н.О.,

при секретарі Водоп'яновій І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою закритого акціонерного товариства „ПроКредит Банк" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ЗАТ „ПроКредит Банк" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором зазначив, що 05 лютого 2008 року між ЗАТ „ПроКредит Банк" та відповідачем був укладений кредитний договір № 24.853 від 05 лютого 2008р., згідно з умовами якого банк зобов'язався надати відповідачеві грошові кошти в сумі 29000 грн. на строк користування 36 місяці, а відповідач 1 зобов'язався повернути наданий кредит, сплатити відсотки в розмірі 24 % річних в порядку та строки згідно графіка повернення кредиту та сплати відсотків. Банк перед відповідачем за кредитним договором обов'язки виконав в повному обсязі. Разом з тим, платежі в погашення кредиту та сплату відсотків за його користування відповідачем здійснювалися з порушенням графіку, що призвело до створення простроченої заборгованості відповідача перед банком. Згідно п. 2.2 кредитного договору у разі прострочення відповідачем зобов'язань з погашення кредиту та відсотків за його користування встановлених графіком, відповідач зобов'язаний сплатити на користь кредитора пеню у розмірі 0, 5 % від суми прострочених зобов'язань за кожен день прострочення, але не менше 15 грн. за кожен день прострочення платежу. Останнє погашення кредиту було виконане відповідачем 05 серпня 2008 року. Станом на 04 вересня 2008 р. заборгованість відповідача 1 складає 29203 грн. 87 коп.: загальна сума капіталу в про строчці - 26699 грн. 13 коп., загальна сума відсотків в про строчці - 1584 грн. 44 коп., загальна сума відсотків за фактичне користування простроченим капіталом - 35 грн. 30 коп., загальна сума пені - 885 грн.00 коп.

Згідно умов кредитного договору (п. п. 4.1., 4.3.) у разі виникнення простроченої заборгованості з погашення кредиту або прострочення сплати відсотків по ньому згідно графіка більш ніж трьох банківських днів, або наявності обставин, які ставлять під сумнів погашення кредиту, банк набуває право вимагати дострокового погашення кредиту та інших нарахувань за ним, а відповідач 1 зобов'язується достроково погасити кредит та інші нарахування за ним протягом п'яти банківських днів з дня відправлення банком письмової вимоги про дострокове погашення.

На забезпечення зобов'язань відповідача 1 за кредитним договором, 05 лютого 2008 р. між банком та ОСОБА_2 укладено договір поруки № 24.853-ДП, згідно якого відповідач 2 протягом трьох банківських днів з дня одержання повідомлення від позивача про порушення відповідачем 1 взятих на себе зобов'язань за кредитним договором по поверненню кредиту, сплати нарахованих відсотків за користування кредитом, зобов'язується погасити суму заборгованості по кредитному договору (п.1.2.Договору поруки). На підставі договору поруки боржник і його поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

18.07.2008р. позивачем було пред'явлено відповідачам вимогу про повне дострокове погашення кредиту та усіх нарахувань по ньому. Однак відповідачі ігнорують вимоги позивача, що є порушенням кредитного договору.

Згідно ст.112 ЦПК України сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність. Та предмет цього спору не відноситься до виключної підсудності. Тому позивач і відповідачі домовились згідно п.5.3 кредитного договору , що спори, які впливають з кредитного договору, підлягають розгляду у Кіровському районному суді м.Донецька.

Просить суд стягнути з відповідача заборгованості по кредитному договору у сумі 29203 грн.87 коп.: загальна сума капіталу в про строчці - 26699 грн. 13 коп., загальна сума відсотків в про строчці -1584 грн. 44 коп., загальна сума відсотків за фактичне користування простроченим капіталом - 35 грн. 30 коп., загальна сума пені - 885 грн.00 коп.., а також понесені судові витрати у сумі 292 грн.04 по сплаті держмита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у сумі 30 грн.

 

Представник позивача в судове засідання з'явився, позов підтримав, дав суду пояснення аналогічні вищезазначеним та просить суд стягнути з відповідача заборгованості по кредитному договору у сумі 29 203 грн. 87 коп., а також понесені судові витрати у сумі 292 грн.04 по сплаті держмита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у сумі 30 грн.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про одержання судової повістки, причину своєї неявки суду не повідомили. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, заслухав пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

В судовому засіданні було встановлено, що 05 лютого 2008 року між ЗАТ „ПроКредит Банк" та відповідачем був укладений кредитний договір № 24.853 від 05 лютого 2008р., згідно з умовами якого банк зобов'язався надати відповідачеві грошові кошти в сумі 29000 грн. на строк користування 36 місяці, а відповідач 1 зобов'язався повернути наданий кредит, сплатити відсотки в розмірі 24 % річних в порядку та строки згідно графіка повернення кредиту та сплати відсотків.(а.с.6-8)

Банк перед відповідачем за кредитним договором обов'язки виконав в повному обсязі. Разом з тим, платежі в погашення кредиту та сплату відсотків за його користування відповідачем здійснювалися з порушенням графіку, що призвело до створення простроченої заборгованості відповідача перед банком. Згідно п. 2.2 кредитного договору у разі прострочення відповідачем зобов'язань з погашення кредиту та відсотків за його користування встановлених графіком, (а.с.7) відповідач зобов'язаний сплатити на користь кредитора пеню у розмірі 0, 5 % від суми прострочених зобов'язань за кожен день прострочення, але не менше 15 грн. за кожен день прострочення платежу. Останнє погашення кредиту було виконане відповідачем 05 серпня 2008 року. Станом на 04 вересня 2008 р. заборгованість відповідача 1 складає 29203 грн.87 коп.: загальна сума капіталу в про строчці - 26699 грн. 13 коп., загальна сума відсотків в про строчці - 1584 грн. 44 коп., загальна сума відсотків за фактичне користування простроченим капіталом - 35 грн. 30 коп., загальна сума пені - 885 грн.00 коп.

Згідно умов кредитного договору (п. п. 4.1., 4.3.) у разі виникнення простроченої заборгованості з погашення кредиту або прострочення сплати відсотків по ньому згідно графіка більш ніж трьох банківських днів, або наявності обставин, які ставлять під сумнів погашення кредиту, банк набуває право вимагати дострокового погашення кредиту та інших нарахувань за ним, а відповідач 1 зобов'язується достроково погасити кредит та інші нарахування за ним протягом п'яти банківських днів з дня відправлення банком письмової вимоги про дострокове погашення.

На забезпечення зобов'язань відповідача 1 за кредитним договором, 05 лютого 2008 р. між банком та ОСОБА_2 укладено договір поруки № 24.853-ДП, згідно якого відповідач 2 протягом трьох банківських днів з дня одержання повідомлення від позивача про порушення відповідачем 1 взятих на себе зобов'язань за кредитним договором по поверненню кредиту, сплати нарахованих відсотків за користування кредитом, зобов'язується погасити суму заборгованості по кредитному договору (п. 1.2.Договору поруки). На підставі договору поруки боржник і його поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, (а.с. 9)

18.07.2008р. позивачем було пред'явлено відповідачам вимогу про повне дострокове погашення кредиту та усіх нарахувань по ньому. Однак відповідачі ігнорують вимоги позивача, що є порушенням кредитного договору.(а.с.16-21)

Згідно ст.. 112 ЦПК України сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність. Та предмет цього спору не відноситься до виключної підсудності. Тому позивач і відповідачі домовились згідно п.5.3 кредитного договору , що спори, які впливають з кредитного договору, підлягають розгляду у Кіровському районному суді м.Донецька.

Суд вважає можливим стягнути з відповідача заборгованості по кредитному договору у сумі 29203 грн.87 коп.: загальна сума капіталу в про строчці - 26699 грн. 13 коп., загальна сума відсотків в про строчці - 1584 грн. 44 коп., загальна сума відсотків за фактичне користування простроченим капіталом -35 грн. 30 коп., загальна сума пені - 885 грн.00 коп.., а також понесені судові витрати у сумі 292 грн.04 по сплаті держмита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у сумі 30 грн.

Згідно ст.. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

В судовому засіданні було встановлено, що зобов'язання відповідачем виконувалися не належним чином та не регулярно, чим істотно були порушені умови кредитного договору. Тому суд вважає можливим задовольнити позов ЗАТ „ПроКредит Банк" та стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 згідно кредитного договору № 24.853 від 05 лютого 2008р. суму заборгованості за кредитним договором у розмірі 29203 грн.87 коп.: загальна сума капіталу в про строчці - 26699 грн. 13 коп., загальна сума відсотків в про строчці - 1584 грн. 44 коп., загальна сума відсотків за фактичне користування простроченим капіталом - 35 грн.ЗО коп., загальна сума пені - 885

 

грн. 00 коп.., а також понесені судові витрати у сумі 292 грн.04 по сплаті держмита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у сумі 30 грн.

Згідно ст.. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тобто з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню сплачений позивачем судовий збір в розмірі 292 грн.04 (а.с. 4).

Також суд вважає за необхідне, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1258 від 21 грудня 2005 року, стягнути з відповідача на користь позивача понесені ним витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. (а.с. 5).

Керуючись ст.ст. 16, 526, 554, 536, 589 ЦК України, ст.. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд-

 

ВИРІШИВ:

 

Позов закритого акціонерного товариства „ПроКредит Банк" задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства „ПроКредит Банк" (т/р 290950024, МФО 320984, код ЄРДПОУ 21677333) загальна сума капіталу в прострочці - 26699 (двадцять шість тисяч шістсот дев'яносто дев'ять) грн. 13 коп., загальна сума відсотків в про строчці - 1584 (одна тисяча п'ятсот вісімдесят чотири) грн. 44 коп., загальна сума відсотків за фактичне користування простроченим капіталом - 35 (тридцять п'ять ) грн.30 коп., загальна сума пені - 885 (вісімсот вісімдесят п'ять ) грн. 00 коп.., а також понесені судові витрати у сумі 292 (двісті дев'яносто дев'ять) грн.04 по сплаті держмита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у сумі 30 (тридцять) грн., а всього 29525 (двадцять дев'ять тисяч п'ятсот двадцять п'ять) грн.. 91 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація