Судове рішення #4025604

Справа № 2-2447 2008 p.

 

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

26 вересня 2008 року м. Луганськ

Ленінський районний суд м. Луганська у складі: головуючого судді Шембелян B.C.,

при секретарі Бітківській О.О.,

 

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на неповнолітню дитину,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду із позовом, в обґрунтовування якого вказав наступне. 15.04.2002 року постановою Ленінського районного суду м. Луганська з нього було стягнуто аліменти на користь відповідачки на утримання її сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця до його повноліття. 09.07.2008 року Жовтневим районним судом м. Луганська по справі № 2-4875/08 винесене рішення про стягнення з позивача на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання дітей - ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 у розмірі 3/8 частин усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, по 1/8 частині на кожну дитину, починаючи з 04.06.2008 року і до повноліття дітей. Рішення набрало чинності. Вважає це достатньою підставою для зменшення розміру аліментів, встановлених Ленінським районним судом на користь відповідачки ОСОБА_2на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3 з 1/4 до 1/8 частини заробітку позивача. Просив зменшити розмір аліментів на користь відповідачки на утримання її сина ОСОБА_3 з 1/4 до 1/8 частини його заробітку.

У попереднє судове засідання позивач не з'явився до його початку надав суду заяву, в якій підтримав заявлені вимоги, просив розглянути справу за його відсутності.

Відповідачка в попереднє судове засідання не з'явилася, позовні вимоги визнала в повному обсязі, просила розглянути справу за її відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи та представлені докази, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню і, у зв'язку з визнанням вимог позову відповідачкою в повному обсязі, на думку суду є можливим прийняття рішення в попередньому судовому засіданні.

Як встановлено судом відповідачка не заперечує того факту, що 15.04.2002 року постановою Ленінського районного суду м. Луганська з позивача було стягнуто аліменти на користь відповідачки на утримання її сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця до його повноліття. Тому, на думку суду, цей факт не підлягає доказуванню.

Як вбачається з копіїї рішення суду від 09.07.2008 року Жовтневим районним судом м. Луганська в справі № 2-4875/08 винесене рішення про стягнення з позивача на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання дітей - ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 у розмірі 3/8 частин усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, по 1/8 частині на кожну дитину, починаючи з 04.06.2008 року і до повноліття дітей.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що з часу визначення розміру аліментів рішенням Ленінського районного суду м. Луганська від 15.04.2002 року, сімейний і матеріальний стан платника аліментів зазнав істотних змін, і ці факти є підставою для зменшення розміру аліментів, що виплачує позивач на користь відповідачки на утримання неповнолітньої дитини.

Відповідно до ч.1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось з них.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 182 СК України, при визначені розміру аліментів крім інших обставин, суд враховує наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини.

 

2

Зменшення розміру аліментів з 1/4 до 1/8 всіх видів доходів суд вважає обґрунтованим, враховуючи рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 09.07.2008 року.

Судові витрати, які сплачені позивачем в повному обсязі, він просив покласти на нього, тому з позивача підлягають стягненню судовий збір в розмірі: 51 грн. - 8, 50 грн. = 42, 50 грн. ; а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ: 30 грн. - 7, 50 грн. = 22, 50 грн.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 182, 192 Сімейного Кодексу України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Розмір аліментів, що стягуються з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, народженого в м. Луганськ, що мешкає за адресою: м. Луганськ, кв. Жукова, 20/57, на користь ОСОБА_2, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до постанови Ленінського районного суду м. Луганська від 15.04.2002 року до повноліття дитини щомісячно в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів - зменшити до 1/8 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення повноліття дитиною.

Стягнути з ОСОБА_1 недосплачену суму судового збору в розмірі 42 гривні 50 копійок та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 22 гривні 50 копійок в доход держави.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація