Судове рішення #40253154

Провадження №2/748/1106/14

Єдиний унікальний № 748/3502/14-ц


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2014 року м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:

· головуючого судді Олещенко В.І.

· при секретарі Гримайло Л.І.,

· розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Смолинської сільської ради Чернігівського району та області про визнання права власності, -

· В С Т А Н О В И В :

· ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1

· Свої вимоги позивач мотивує тим, що згідно договору купівлі-продажу від 16 березня 1990 року він придбав вищезазначений будинок та з березня 1990 року проживає та зареєстрований в будинку. 06 листопада 2014 року звернувшись до реєстраційної служби Чернігівського районного управління юстиції Чернігівської області для проведення державної реєстрації права власності, йому було відмовлено оскільки подані документи, а саме договір купівлі-продажу від 16 березня 1990 року не відповідає вимогам та не дає змоги встановити відповідність заявлених ним прав на майно, а тому він був змушений звернутись до суду, оскільки іншим шляхом неможливо відновити свої права на житловий будинок.

· У судовому засіданні позивач відсутній. Від позивача надійшла суду заява про розгляд справи у його відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує і просить їх задовольнити.

· Представник відповідача Смолинської сільської ради в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у відсутності представника сільради, зазначивши, що позовні вимоги визнають.

· Згідно положень ч.2 ст.158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

· У відповідності до положень частини 2 статті 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

· Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання права власності на житловий будинок підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

· Статтею 55 Конституції України передбачено право кожного на захист своїх прав і свобод від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами.

· Згідно зі статтею 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

· Відповідно до статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є, зокрема, визнання права.

· Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 3 ЗУ УРСР «Про державний нотаріат», у населених пунктах, де немає державних нотаріальних контор, нотаріальні дії, передбачені Законом СРСР "Про державний нотаріат" та цим Законом, вчиняють виконавчі комітети міських, селищних, сільських Рад народних депутатів. Нотаріальні дії у виконавчих комітетах міських, селищних, сільських Рад народних депутатів вчиняють голова, заступник голови або секретар виконавчого Комітету, на яких за рішенням виконавчого комітету відповідної Ради народних депутатів покладено вчинення нотаріальних дій.

· Відповідно до ст. 14 ЗУ УРСР «Про державний нотаріат» (в редакції, чинній станом на 1990 рік), у населених пунктах, де немає державних нотаріальних контор, виконавчі комітети міських, селищних, сільських Рад народних депутатів вчиняють такі нотаріальні дії: посвідчують заповіти; посвідчують інші угоди (договори, довіреності та ін.), тощо.

· Судом встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 16 березня 1990 року ОСОБА_1 придбав у ОСОБА_3 житловий будинок, що заходиться в с. Смолин Чернігівського району Чернігівської області, який посвідчено виконавчим комітетом Смолинської сільської ради народних депутатів Чернігівського району Чернігівської області та зареєстровано в реєстрі за № 18. (а.с.7)

· Відповідно до довідки Смолинської сільської ради Чернігівського району та області № 601 від 11 листопада 2014 року, ОСОБА_1 зареєстрований і проживає за адресою АДРЕСА_1 та згідно договору купівлі-продажу, укладеного на основі запису в по господарській книзі № 3 за № 276 по Смолинській сільській раді народних депутатів від 16 березня 1990 року є власником даного будинку. (а.с.8)

· Згідно рішення Реєстраційної служби Чернігівського районного управління юстиції Чернігівської області № 17104910 від 11 листопада 2014 року про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, ОСОБА_1 було відмовлено у проведенні державної реєстрації права власності житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, оскільки подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують. (а.с.9)

· Як передбачено ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

· Відповідно до положень ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

· Отже, виходячи з наведеного, у правовстановлюючому документі помилково не зазначено вулицю та будинок придбаного позивачем будинку у 1990 році, він позбавлений можливості відновити свої права у позасудовому порядку, а тому його права підлягають судовому захисту, шляхом визнання за ними права власності.

· Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212 - 215 ЦПК України, ст.ст. 15, 16, 328, 392 ЦК України, -

· В И Р І Ш И В :

· Позов задовольнити.

· Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, загальною площею 46,9 кв.м., з господарськими спорудами та будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1

· Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

· Суддя В.І. Олещенко

· 

· 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація