№ 2о-117/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2008 року м. Київ
Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
Головуючого судді Мазурик О.Ф.,
при секретарі Жигун Л.В.,
за участю заявниці ОСОБА_1, заінтересованої особи ОСОБА_2, заінтересованої особи ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засідання цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи -ОСОБА_2, ОСОБА_3 про надання права на шлюб,
ВСТАНОВИВ:
12.02.2008 року - ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про надання права на шлюб, посилаючись на те, що вона народилась 22.08.1991 року. На початку 2007 року познайомилась з ОСОБА_2, від якого в листопаді 2007 року завагітніла та має намір народити дитину.
У січні 2008 року вона з ОСОБА_2 вирішили одружитися і звернулись з відповідною заявою до відділу РАГС Голосіївського РУЮ в м. Києві. У реєстрації шлюбу їм було відмовлено через те, що вона не досягла шлюбного віку. Реєстрація шлюбу відповідає її інтересам, оскільки вони кохають один одного та вважає, що майбутня дитина повинна виховуватися у повній родині.
У судовому засідання заявниця підтвердила зазначені обставини, підтримала вимоги заяви, просила суд заяву задовольнити, надати їй право на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У судовому засіданні заінтересована особа ОСОБА_2 пояснив, що на початку 2007 року він познайомився з ОСОБА_1, яка у листопаді 2007 року від нього завагітніла. Зазначив, що заявницю він кохає та має намір одружитися з нею, бажає виховувати майбутню дитину у повній родині.
У судовому засіданні заінтересована особа ОСОБА_3 пояснила, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є її дочкою. На даний час її дочка вагітна та має намір укласти шлюб з батьком дитини ОСОБА_2 Сама вона не заперечує проти укладення між ними шлюбу.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до паспорту НОМЕР_1 виданого Голосіївським РУ ГУМУС України 13.09.2007 року, ОСОБА_1, народилась 22 серпня 1991 року (а.с. 9).
Відповідно до ст. 22 СК України шлюбний вік для жінки встановлюється у сімнадцять, а для чоловіка - у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Відповідно до ст. 23 СК України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.
З довідки № 2 Клінічного пологового будинку № 5 Жіночої консультації № 1 від 25.01.2008 року, виданої головним лікарем ОСОБА_4, вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку по вагітності (а.с. 18).
За правилами статті 23 СК України за заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду її може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Приймаючи до уваги перелічені обставини, суд вважає достовірно встановленим у судовому засіданні той факт, що заявниця та ОСОБА_2 кохають один одного, що ОСОБА_1 має намір народити дитину, батьком якої є ОСОБА_2 та приходить до висновку, що укладення шлюбу з ОСОБА_2 буде відповідати інтересам ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 235, 235 ЦПК України, суд, ст. ст. 22, 23 СК України,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.