Судове рішення #40172097


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


18 грудня 2014 року м. Рівне


Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Рівненської області в складі суддів: Малько О.С., Бондаренко Н.В., Василевича В.С.,

секретар судового засідання: Пиляй І.С.,

розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Рівненського міського суду від 14 листопада 2014 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів.

Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які з'явились у судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -

в с т а н о в и л а :

Рішенням Рівненського міського суду від 14 листопада 2014 року позовні вимоги задоволено частково: стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 800 гривень щомісячно, починаючи з 10 жовтня 2014 року до повноліття сина.

Вирішено питання судових витрат.

В апеляційній скарзі на це рішення ОСОБА_1 вказує на неповне з'ясування судом обставин справи, яким не відповідають висновки суду, що є підставою для зміни рішення.

Судом не враховано, що він не може знайти постійної роботи, перебивається тимчасовими заробітками, а його дохід буває значно меншим за присуджені судом 800 гривень аліментів.

Не прийнято до уваги і його пояснення з приводу того, що він дбає про дитину, частково оплачує витрати на його утримання.

Просить рішення суду змінити і стягнути з нього на утримання сина аліменти в розмірі 450 гривень щомісячно.

Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Із матеріалів справи вбачається і це встановлено в судовому засіданні, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 12 серпня 2005 року, який розірвано 12 листопада 2014 року рішенням суду; від шлюбу мають сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції вірно виходив з того, що відповідно до положень ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Рішення суду першої інстанції відповідає вимогам ст.184 СК України: якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ч.3 ст.181 СК України).

Разом з тим, в порушення вимог п.2 чт.182 СК України при визначенні розміру аліментів судом першої інстанції не враховано матеріального стану платника аліментів.

Відповідно до роз'яснень, викладених в п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" №3 від 15 травня 2006 року вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.



Відповідачем в судовому засіданні апеляційного суду відповідно до ст.60 ЦПК України (обов'язки доказування і подання доказів) доведено неспроможність сплати аліментів в розмірі 800 грн. щомісячно, оскільки ОСОБА_1 не має постійного заробітку, а тому розмір аліментів підлягає зменшенню до 600 грн. (відповідає положенням ч.2 ст.182 СК України) щомісячно на утримання сина до його повноліття.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 309, 313-316, 319, 323-325 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів, -

в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково..

Рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 14 листопада 2014 року змінити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 600 (шістсот) гривень щомісячно до повноліття сина.

В решті рішення суду залишити без зміни.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржено у касаційному порядку сторонами та особами, які беруть участь у справі, протягом двадцяти днів з дня набрання ним законної сили до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.





Судді: Малько О.С. Бондаренко Н.В. Василевич В.С.








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація