Судове рішення #40160456

Справа № 127/26245/14-а

Провадження № 2-а/127/997/14



П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


24.12.2014 м. Вінниця


Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романюк Л.Ф., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 а до Департаменту праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,


ВСТАНОВИВ:

08.12.2014 року ОСОБА_1, звернувся в суд з зазначеним позовом до відповідача Департаменту праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради мотивуючи свої вимоги тим, що він має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2, перебуває на обліку у відповідача. Має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, відповідно до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Однак, всупереч діючому закону йому нараховується щорічна допомога на оздоровлення згідно з Постановою КМУ, що значно менше, ніж передбачено у вказаному законі. Просить суд визнати дії Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради в частині не донарахування та не виплаті йому разової щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2014рік у відповідності до ст. 48 З У "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - протиправними та стягнути з Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради на користь ОСОБА_1, щорічну допомогу на оздоровлення за 2014 рік відповідно до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат з урахуванням проведеної виплати.

Відповідач надіслав до суду письмові заперечення, відповідно до яких позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні, оскільки вважає дані вимоги безпідставними та такими, що суперечать чинному законодавству.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності до ст. 183-2 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні докази по справі, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ої категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 17.06.1997 року, та користується пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Позивач має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до положень вказаного закону. Спору про право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення між сторонами немає, спір виник тільки про розмір вказаних виплат.

06.06.2014 року позивачу була здійснена виплата щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 100,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи".

Разом з тим, відповідно до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2- категорії в розмірі - п'яти мінімальних заробітних плат.

При цьому суд звертає увагу, що якщо Закони України "Про Державний бюджет на 2011 рік", "Про Державний бюджет на 2012 рік" та "Про Державний бюджет на 2013 рік" встановлювали обмеження щодо виплат додаткових пенсій, доплат особам постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та пенсії по інвалідності, то Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не містить жодної норми, яка б обмежувала в 2014 році пряме застосування Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема, ст.48 вказаного Закону. Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" в редакції Закону України від 31 липня 2014 року, встановлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік. Однак, вказана норма набрала чинності з 03 серпня 2014 року. Таким чином, тільки з 03 серпня 2014 року розміри щорічної допомоги на оздоровлення передбачені ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обмежується вимогами Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік".

Наразі на момент виплати позивачеві щорічної допомоги на оздоровлення вказані обмеження були відсутні, тому права позивача є порушенні.

Посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року №562 "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" є безпідставними, оскільки в разі наявності однопредметних норм різної ієрархії, повинні застосовуватися норми вищою юридичної сили. В даному випадку це положення статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка на момент виплати не передбачала здійснення виплат в розмірі встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про неправомірність дій відповідача щодо нарахування та виплати вказаної допомоги.

Щодо допуску постанови до негайного виконання, то суд звертає увагу, що відповідно до ч.6 ст.183-2 КАС України, постанови суду з такої категорії справ не відносяться до тих, що підлягають негайному виконанню.

При цьому, зважаючи на задоволення позовних вимог про зобов'язання відповідача вчинити певні дії, в порядку здійснення судового контролю за виконанням рішення суду відповідно до ст.267 КАС України, суд вважає за можливе зобов'язати Департамент соціальної політики Вінницької міської ради подати до суду звіт про виконання даної постанови у місячний строк з дня набрання постановою законної сили.

На підставі викладеного, керуючись ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" (в редакції, чинній на момент виплати), ст.ст. 2, 5-11, 69-72, 158-163, 183-2, 254 КАС України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити частково.

Визнати дії Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради в частині не донарахування та не виплаті ОСОБА_1 разової щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2014 рік у відповідності до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними.

Зобов'язати Департамент соціальної політики Вінницької міської ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2014 рік відповідно до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат з урахуванням проведених виплат.

В іншій частині - відмовити.

Зобов'язати Департамент соціальної політики Вінницької міської ради подати до суду звіт про виконання даної постанови у місячний строк з дня набрання постановою законної сили.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.



Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація