Судове рішення #4015652
Справа №2о-59/2009р

                                                                                                                            Справа №2о-59/2009р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

28 січня 2009 року                                   Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

                                                                 головуючої судді   Остапенко Н.Г.

                                                                 при секретарі          Олійник В.В. 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, заінтересована особа - друга Дніпропетровська державна нотаріальна контора, −

ВСТАНОВИВ:

 

Заявниця 26 листопада 2008 року звернулась до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

В обґрунтування заявлених вимог вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1, яке належало йому на праві власності на підставі договору купівлі-продажу від 08 вересня 1981 року, посвідченого другою Дніпропетровською державною нотаріальною конторою за реєстром №2-3285, за умовами якого ним було придбане зазначене домоволодіння.

Вона є єдиною спадкоємицею за заповітом, складеним ОСОБА_2 06 вересня 2002 року на її ім'я. Однак, на теперішній час, вона позбавлена можливості оформити своє право на спадщину нотаріально, оскільки при укладенні зазначеного договору, внаслідок перекладу з російської на українську мову, було допущено помилку в написанні прізвища її чоловіка, і замість «ОСОБА_2», в договорі його прізвище вказано як «ОСОБА_2».

Тож, у зв'язку з тим, що допущена помилка є для неї перешкодою в оформленні права на спадщину, вона змушена була звернутися до суду і просить встановити факт належності її чоловікові ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, договору купівлі-продажу домоволодіння АДРЕСА_1, посвідченого другою Дніпропетровською державною нотаріальною конторою 08 вересня 1981 року за реєстром №2-3285 на ім'я «ОСОБА_2».

В судовому засіданні заявниця заявлені вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.

Заінтересована особа - друга Дніпропетровська державна нотаріальна контора в судове засідання не з'явилась. Про день, місце та час судового засідання сповіщена належним чином. До суду надіслали письмову заяву, в якій просять розгляд справи провести за відсутності їх представника.

Суд, вислухавши пояснення заявниці, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

В ході судового розгляду встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_2, про що в Книзі реєстрації смертей 31 липня 2007 року Відділом реєстрації смерті Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області зроблено відповідний актовий запис за №6007 (а.с.6).

Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1, яке належало померлому на праві власності на підставі договору купівлі-продажу від 08 вересня 1981 року, посвідченого другою Дніпропетровською державною нотаріальною конторою за реєстром №2-3285 та зареєстрованого в Комунальному підприємстві «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» 11 вересня 1981 року в реєстровій книзі за №367-89 (а.с.7-8), за умовами якого ним було придбане вищевказане домоволодіння.

Згідно заповіту, складеного ОСОБА_2 06 вересня 2002 року та посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Базилєвим Станіславом Петровичем за реєстровим №4439 (а.с.13), спадкоємцем на вказане спадкове домоволодіння є дружина померлого - заявниця по справі ОСОБА_1.

Однак, на теперішній час заявниця позбавлена можливості нотаріально оформити своє право на спадщину за заповітом після смерті чоловіка, оскільки при укладенні зазначеного договору купівлі-продажу була допущена помилка в написанні прізвища її чоловіка, і в перекладі з російської на українську мову, його прізвище замість «ОСОБА_2», значиться як «ОСОБА_2».

В свою чергу, судом достовірно встановлено, що правильне написання прізвища чоловіка заявниці українською мовою є «ОСОБА_2» і зазначений договір укладався саме ним, що в повному обсязі знайшло своє підтвердження згідно зібраних у справі доказів, а саме:

паспорту НОМЕР_1, виданого 19 липня 2001 року Ленінським РВ УМВС України в Дніпропетровській області на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.15);

записів домової книги (а.с.11), з яких вбачаться, що ОСОБА_2 після придбання домоволодіння, разом зі своєю родиною постійно проживав та був зареєстрований  АДРЕСА_1;

технічного паспорту на жилий будинок АДРЕСА_1 (а.с.9-10), згідно якого прізвище, ім'я та по батькові власника будинку російською мовою зазначено як «ОСОБА_2»; 

державного акту про право власності на землю серії ДП №004616 від 02 жовтня 1997 року (а.с.12), згідно якого ОСОБА_2 на праві власності належить земельна ділянка, розташована АДРЕСА_1;

заповіту, складеного ОСОБА_2 та посвідченого 06 вересня 2002 року приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Базилєвим Станіславом Петровичем за реєстровим №4439 (а.с.13), де місце проживання заповідача значиться як АДРЕСА_1;

а також самого договору купівлі-продажу, згідно якого прізвище, ім'я та по батькові чоловіка заявника, окрім однієї літери, повністю співпадають з тими даними, які зазначені в свідоцтві про смерть, паспорті та довідці про присвоєння ідентифікаційного номера.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту належності її чоловікові ОСОБА_2 правовстановлюючого документу − договору купівлі-продажу домоволодіння АДРЕСА_1 від 08 вересня 1981 року, що передбачено пунктом 6 частини 1 статті 256 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 57-60, 213-215, 256-259 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

 

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа − задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, договору купівлі-продажу домоволодіння АДРЕСА_1, посвідченого другою Дніпропетровською державною нотаріальною конторою 08 вересня 1981 року за реєстровим №2-3285 на ім'я «ОСОБА_2».

 

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів  з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

           

    Суддя                                                                                            Н.Г. Остапенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація