Судове рішення #40150848



пр. № 2/759/5847/14

ун. № 759/16912/14-ц


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 жовтня 2014 року. Святошинський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді Наборозняка М.І.

за участю секретаря Дюрич М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації про усунення перешкод у користуванні власністю, стягнення моральної шкоди, зустрічним позовом.


встановив:


Позивач 14.12.2012 року звернувся до суду із позовом до відповідача, який уточнив 24.05.2013 року (а.с.97-98). Просить про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом перенесення (знесення) паркану відповідно до встановлених меж плану земельної ділянки по АДРЕСА_1 до Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку від 25.06.2005 року серії КВ №133743, стягнення з відповідача на користь позивача 10 тис грн моральної шкоди

Відповідач звернувся до позивача із зустрічним позовом, який остаточно визначив 19.06.2013 року (а.с.103-106).

В ньому він просить суд зобов*язати ОСОБА_1 надати розроблену дозвільну проектну документацію для будівництва будинку, якою передбачено захист її будинковолодіння по АДРЕСА_2; встановлення підпірної стінки на глибину промерзання води в нашій зоні із-за підняття рівня земельної ділянки відповідачкуи та встановлення паркану для забезпечення інсоляції житлового будинку. ; у разі відсутності дозвільної документації звернутись до архітектурно-будівлеьної інспекції У м.Києві про зупинення будівництва будинку до узгодження проектної документації.

В результаті розгляду справи судами різних інстанцій ухвалено судові рішення.

Рішенням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 10.09.2014 року скасовані судові рішення, справа направлена до Святошинського районного суду м.Києва для нового розгляду.

Суд вважає, що позовна заява та зустрічна позовна заява містять недоліки щодо її оформлення.

Згідно з вимогами ст. 119 ЦПК України позовна заява має містити в собі: найменування суду, до якого подається позов, ціну позову, точну назву відповідача і його місце знаходження; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що стверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позовна заява підписуються позивачем із зазначенням дати її підписання.

Позивач ОСОБА_1 вимог вказаного законодавства не виконала. Її вимоги є неконкретними та незрозумілими (що й стало підставою для скасування судових рішень).

Позивачу слід усвідомити, що відповідно до ст.. 1 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених вимог.

Вимоги повинні бути конкретними.

Зокрема, повинно бути вказано: які дії і кому саме слід вчинити; який саме паркан слід знести, де саме конкретно він розташований, який перенести і куди саме (слід вказати, що саме являє вказаний паркан, його характеристики, параметри, матеріали, з яких він виготовлений).

Вказані вимоги носять матеріальний характер, оскільки позивач просить суд встановити обов*язок відповідача (можливо і інших осіб) виконати певні роботи.

Слід чітко вказати місце (координати), на яке слід перенести паркан, а не посилатись на певні документи, оскільки суд не може зазначати про них, як про додатки до судового рішення.

Слід також зазначити поняття «перенесення паркану», хто його повинен нести, чи переносити у випадку, якщо він виготовлений із бетонних плит (секцій) великої ваги. Тобто, чи не є перенесення паркану його новим будівництвом на іншому (ніж раніше) місці.

Автору зустрічного позову слід визначитись з позовними вимогами взагалі.

Тобто слід вказати:

- Кому саме слід зобов*язати ОСОБА_1 надати розроблену дозвільну проектну документацію для будівництва будинку;

- хто саме і коли розробив дозвільну документацію; - що собою являє така документація (чітко зазначити окремо кожний документ, с скільки і яких документів слід надати)

-в якому населеному пункті , розташоване будівництво будинку, про яке вказано у цій заяві, хто саме його (будівництво проводить); - хто саме, коли, де повинен передбачати захист її будинковолодіння; від чого саме «захист» ; - де саме (координати) повинно бути встановлення підпірної стінки (що саме вона підпирає) на глибину промерзання води; - вказати, що значить вислів « в нашій зоні»;

- вказати , що значить вислів «підняття рівня земельної ділянки відповідачки», на який саме рівень піднято і де саме, відносно якого рівня піднято; - вказати , де саме, коли і ким повинно бути встановлено паркану (що він собою являє, параметри, матеріали, з яких він повинен виготовлюватись;

Вказати, що є інсоляцією житлового будинку, де він розташований, кому належить, що являє собою (наприклад, скільки поверхів, координати розташування на місцевості.

Також слід зазначити: хто саме повинен звернутись до архітектурно-будівельної інспекції у м.Києві про зупинення будівництва будинку (якого саме будинку) до узгодження проектної документації.

Суд роз*яснює, що суд розглядає спори, а до вказаної інспекції, очевидно мають право звертатись особи, які мають певний інтерес щодо розгляду їх питань у відповідній сфері (галузі).

Сторонам слід визначитись із вимогами, усвідомити механізм виконання судового рішення у разі задоволення тих , чи інших вимог, в залежності від їх змісту - із судовим збором, тобто, сплатити його в повному обсязі.

Слід вказати:яким саме чином судові рішення вплинуть на права, чи обов*язки третьої особи; у випадку її зазначення - вказати її вірне найменування за станом на період виконання ухвали щодо недоліків позовних заяв.

При таких обставинах подальше провадження у справі неможливо, позовні заяви відповідно до ст. 121 ЦПК України необхідно залишити без руху надавши позивачу строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. 121 ЦПК України

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації про усунення перешкод у користуванні власністю, стягнення моральної шкоди, зустрічний позов:

«зобов*язати ОСОБА_1 надати розроблену дозвільну проектну документацію для будівництва будинку, якою передбачено захист її будинковолодіння по АДРЕСА_2; встановлення підпірної стінки на глибину промерзання води в нашій зоні із-за підняття рівня земельної ділянки відповідачкуи та встановлення паркану для забезпечення інсоляції житлового будинку. ; у разі відсутності дозвільної документації звернутись до архітектурно-будівлеьної інспекції У м.Києві про зупинення будівництва будинку до узгодження проектної документації»

залишити без руху, надавши сторонам (кожному за поданим ним позовом) строк до23.10.2014 року включно (але не більше 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали) для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

Роз*яснити , що у разі невиконання ухвали позовні заяви можуть бути залишені без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація