Справа № 2-1834-1/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2008 року
Солом'янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Скрипки І.М. ,
при секретарі Стасюк P.O.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
встановив:
У лютому 2008 р. позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, який був укладений 21.04.2004 р., та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з моменту подачі позовної заяви і до повноліття дитини, посилаючись на те, що подружнє життя з відповідачем не склалось, оскільки вони мають різні характери та погляди на взаємовідносини в сім'ї. Відповідач зловживає спиртними напоями, що спричиняє негативний морально-психологічний стан в сім'ї. З жовтня 2007 р. вони спільного господарства не ведуть, мають окремий бюджет, подружні стосунки не підтримують. Відповідач щомісячно надає матеріальну допомогу на дитину в розмірі 400 грн., однак цього замало, так як ОСОБА_1 отримує заробітну плату в розмірі 670 грн.
Витрати при реєстрації в органах РАГСу просить покласти на неї та не стягувати з відповідача сплачені судові витрати.
У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила про їх задоволення, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував, але був проти зазначеного розміру частки стягуваних аліментів, оскільки отримує малу заробітну плату, а саме близько 2000 грн.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони уклали шлюб 21.04.2004 р. Від шлюбу мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Між сторонами не склалися нормальні сімейні відносини з різних причин, а тому вони сімейних стосунків не підтримують, спільного господарства не ведуть, шлюбних стосунків не підтримують.
За таких обставин суд вважає, що збереження сім'ї сторін є неможливим, а тому шлюб їх підлягає розірванню з покладенням витрат по розірванню шлюбу в органах РАГСу на позивача.
Відповідно до вимог статей 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Оскільки відповідач не в повній мірі виконує покладений на нього законом обов'язку щодо утримання малолітньої дитини, то порушене право позивачки на отримання від відповідача коштів на утримання дитини підлягає захисту.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки і сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров'я малолітнього ОСОБА_3 та інші обставини, що мають істотне значення, зокрема те, що на час вирішення спору судом малолітня дитина утримується лише за рахунок матері.
За таких обставин, суд визначає розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідачів на користь позивачки на утримання малолітньої дитини у розмірі 1/4 частки усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з моменту подачі позовної заяви і до повноліття ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача в дохід держави.
У відповідності до вимог ч. 1 п. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 110, 112, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213-215, 367 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 21 квітня 2004 року у відділ реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис №346 - розірвати.
При реєстрації розлучення в органах РАГСу стягнути з позивача ОСОБА_4 на користь держави державне мито в розмірі 17 грн., відповідача ОСОБА_2 від сплати звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Києва, працюючого водієм Автотранспортного митного господарства Державної митної служби України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки м. Києва, працюючої помічником вихователя дитячого садка №654, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі у 1/4 частину всіх видів доходів відповідача щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з дня подання позову до суду з 01.02.2008 року і до повноліття дитини.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8 грн. 50 коп. судового збору та 7 грн. 50 коп. витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом міста Києва.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано апеляційному суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження