ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2014 року Житомир справа № 806/4267/14
категорія 9.4.1
Житомирський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Ракаловича В.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Прокурора м.Житомира в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства "Житомироблтара" про стягнення 85000,00 грн.,-
встановив:
Прокурор м. Житомира в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся з позовом до закритого акціонерного товариства "Житомироблтара" про стягнення штрафу в сумі 85000,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за результатами проведеної перевірки до відповідача відповідно до постанови № 810-ЦД-1-Е від 18.06.2014 року застосовано штраф в сумі 85000,00 грн., який ним не був сплачений.
Прокурор та представник позивача в судове засідання не з'явились,прокурор у своїй письмовій заяві просив розглядати справу у порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, суд розглядає справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року № 3480-IV, відповідач є емітентом та професійним учасником фондового ринку.
Відповідно до ст. 5,6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"(далі - Закон), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів а ондового ринку через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до пп.9,10,14 ст.8 вона має право:
-проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів , а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів
-надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;
- накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Судом встановлено, що 03.06.2013 року за № 765-ЦД-1-Е уповноваженою особою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Алексейчук Р.В . складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого встановлено порушення відповідачем вимог пункту 10.ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні":, а саме: невиконання розпорядження №3349ЦД -1Е від 04.12.2013 року про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 04.02.2014 року) Дане правопорушення є повторним.
На підставі вказаного акту було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 810-ЦД-1-Е від 18.06.2014 року, якою за встановлене актом правопорушення на закрите акціонерне товариство ""Житомироблтара" накладено штрафну санкцію у розмірі 5000 н.м. доходів громадян, що становить 85000 грн.
Дана постанова була направлена відповідачу для виконання 20.06.2014 року.
Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України №3480-IV регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з пунктом 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 року за №97/13364, що було чинним на час прийняття постанови про накладення санкції, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії- у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно п.8 ст. 11 Закону за повторне протягом року невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - накладається штраф у розмірі від п'яти до десяти тисяч еоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України №448/96-ВР уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Тобто позивачем було дотримано вимоги Закону України №448/96-ВР щодо порядку застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.
Згідно вимог ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
Відповідачем постанова № 810-ЦД-1-Е від 18.06.2014 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржувалась, добровільно штраф сплачено не було, тому постанова про накладення штрафу підлягає виконанню, а позовні вимоги - задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 86, 158- 163, 254 КАС України, суд-,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути із закритого акціонерного товариства "Житомироблатара" на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 85000 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя В.М. Ракалович