Судове рішення #40146374

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.12.2014р. Справа № 876/10501/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Левицької Н.Г.,

судді Іщук Л.П.,

судді Сапіги В.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові

апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, м.Червоноград Львівської області

на постанову Червоноградського міського суду Львівської області від 21.06.2013р. у справі №459/2427/13-а

за позовом ОСОБА_1, м.Червоноград Львівської області

до управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, м.Червоноград Львівської області

про зобов'язання встановлення надбавки до пенсії як реабілітованому громадянину, -

ВСТАНОВИВ:

21.05.2013р. позивач: ОСОБА_1 звернулась до Червоноградського міського суду Львівської області з позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області про зобов'язання встановлення надбавки до пенсії як реабілітованому громадянину, просила зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області встановити до її пенсії з 01.04.2012р. підвищення як реабілітованому громадянину у розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до п."г" ст.77 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виходячи з мінімального розміру пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Постановою Червоноградського міського суду Львівської області від 21.06.2013р. у справі №459/2427/13-а адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області проводити нарахування та виплату підвищення до пенсії відповідно до пункту "г" ст.77 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на користь ОСОБА_1 в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 21.11.2012р. до втрати права на таке підвищення, з урахуванням вже виплачених сум.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, його оскаржив відповідач: управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, який у поданій апеляційній скарзі, посилаючись на те, що при винесенні даного рішення судом неповністю з'ясовано обставини, які мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи та порушено норми матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржувану постанову та постановити нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

З урахуванням вимог ч.ч.8, 10 ст.183-2 та п.3 ч.1 ст.197 КАС України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши доповідь судді-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегією суддів апеляційного суду встановлено наступне:

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, як одержувач пенсії за віком.

Як вбачається із Довідки від 01.09.1992р. №13/91-Р, копії посвідчення №142984, позивача було реабілітовано на підставі ст.3 Закону Української РСР від 17.04.1991р. "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".

Відповідно до вимог п.4 ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.07.2008р. №654, з 01.09.2008р. громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться в розмірі 54,40грн., а членам їх сімей, яких було примусово переселено - 43,52грн.

Статтею 77 п."г" Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 15.05.1992р. з наступними змінами і доповненнями передбачено, що громадянам, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", призначені пенсії підвищуються на 50 відсотків, а членам їх сімей, яких було примусово переселено - на 25 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Пунктом 6 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що прийняття відповідного закону до пенсій, передбачених цим законом, встановлюються надбавки та здійснюється їх підвищення.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй.

Статтею 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень, у тому числі з боку органів державної влади.

Статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено розмір мінімальної пенсії за віком, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність.

Відповідно до вимог ч.1 ст.2 Закону України "Про прожитковий мінімум" від 15.07.1999р., прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної пенсії за віком.

За чинним законодавством України, розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Однак, згідно ст.28 даного Закону, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом.

Згідно із вимогами ч.1 ст.9 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), тому поняття мінімальної пенсії за віком, наведене у ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" слід застосовувати для визначення розміру підвищення до пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що відповідачем підвищення до пенсії виплачується в обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008р. №654, що суперечить Закону України "Про пенсійне забезпечення", який має вищу юридичну силу.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду приходить до висновку про те, що судом першої інстанції прийнято законне та обґрунтоване рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, апеляційна скарга висновків суду першої інстанції не спростовує, відтак задоволенню не підлягає.

Відповідно до вимог ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись вимогами ст.ст.160, 183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, м.Червоноград Львівської області на постанову Червоноградського міського суду Львівської області від 21.06.2013р. у справі №459/2427/13-а за позовом ОСОБА_1, м.Червоноград Львівської області до управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, м.Червоноград Львівської області про зобов'язання встановлення надбавки до пенсії як реабілітованому громадянину, - залишити без задоволення.

2. Постанову Червоноградського міського суду Львівської області від 21.06.2013р. у справі №459/2427/13-а за позовом ОСОБА_1, м.Червоноград Львівської області до управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області, м.Червоноград Львівської області про зобов'язання встановлення надбавки до пенсії як реабілітованому громадянину, - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.


Головуючий суддя Н.Г. Левицька

Суддя Л.П. Іщук

Суддя В.П. Сапіга

















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація