ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2014 року Справа № 13929/13
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Судової-Хомюк Н.М.
суддів: Гуляка В.В., Коваля Р.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області на постанову Любешівського районного суду Волинської області від 23 вересня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення певних дій, -
встановив:
У вересні 2013 року позивач звернулася в суду із позовом до відповідача в якому просив визнати протиправними дії та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії в межах строку позовної давності відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад стаж жінкам - 15 років, чоловікам - 20 років і по день припинення права на дану доплату до пенсії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилався на те, що він віднесений до 3-ої категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
Згідно із ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач має право на пенсію в повному розмірі, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку.
Оскаржуваною постановою адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії відповідача. Зобов'язано відповідача починаючи з 04.03.2013 року, провести перерахунок та виплату позивачу відповідно до вимог ч.2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із збільшенням пенсії на 1 відсоток за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, але не більше 75% заробітку.
Не погоджуючись з даною постановою суду, відповідач оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає, що постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин справи та з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Апелянт просить суд скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Враховуючи те, що постанова суду першої інстанції прийнята в порядку скороченого провадження, відповідно до п. 3 ч. 1 ст.197 КАС України розгляд даної справи судом апеляційної інстанції здійснюється в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" із зменшенням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до п.13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором.
Згідно ч.2 ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку.
Однак, дана норма розповсюджується на призначені пенсії на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Враховуючи ту обставину, що за вибором позивача призначено пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", колегія суддів вважає, що вимоги позивача щодо перерахунку та виплати пенсії за стажем згідно ч.2 ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є безпідставні.
Відповідно до ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує судове рішення та ухвалює нове, коли має місце, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність таких обставин, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи чи питання.
З огляду на те, що судом першої інстанції рішення прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що оскаржувану постанову слід скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 11, 99, 100, 183-2, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд -
постановив:
Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області - задовольнити.
Постанову Любешівського районного суду Волинської області від 23 вересня 2013 року - скасувати.
В позові ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення певних дій - відмовити.
Постанова апеляційного суду є остаточною та касаційному оскарженню не підлягає.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Головуючий: Н.М. Судова-Хомюк
Судді : В.В. Гуляк
Р.Й. Коваль