ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2009 року м. Львів
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Заверухи О.Б.,
суддів: Олендера І.Я., Старунського Д.М.,
при секретарі Ільницькій Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Зарічненського районного суду Рівненської області від 11 червня 2008 року про передачу адміністративної справи № 2а-03/08 за адміністративним позовом Управління служби безпеки України в Рівненській області до Виконавчого комітету Зарічненської селищної ради Рівненської області, треті особи на стороні відповідача, які заявляють самостійні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання пункту 2 рішення виконкому Зарічненської селищної ради народних депутатів № 56 від 31.05.1995 року неправомірним та його скасування, -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Зарічненського районного суду Рівненської області від 11 червня 2008 адміністративну справу за позовом Управління служби безпеки України в Рівненській області до Виконавчого комітету Зарічненської селищної ради Рівненської області, треті особи на стороні відповідача, які заявляють самостійні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання пункту 2 рішення виконкому Зарічненської селищної ради народних депутатів № 56 від 31.05.1995 року неправомірним та його скасування постановлено передати на розгляд Рівненського окружного адміністративного суду.
Зазначена ухвала мотивована тим, що у відповідності до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки. Із врахуванням наведеного, на підставі ст. 22 КАС України постановлено передати справу для розгляду в Рівненський окружний адміністративний суд.
Не погоджуючись з постановленою ухвалою, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду в якій просять скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу на новий розгляд до цього ж суду.
Апеляційну скаргу мотивують тим, що згідно п.1 ч.1 ст. 18 КАС України ця справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, оскільки однією з сторін є орган місцевого самоврядування.
Сторони в судове засідання не з»явилися, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, колегія суддів, у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України, вважає за можливе проводити апеляційний розгляд у їх відсутності.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду без змін з наступних підстав.
Постановляючи оскаржувану ухвалу суд першої інстанції вірно встановив обставини, що мають значення для справи, зокрема те, що однією з сторін в справі є орган державної влади, а провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
З матеріалів справи вбачається, що 13 березня 2008 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Зарічненської селищної ради Рівненської області про визнання пункту 2 рішення виконкому Зарічненської селищної ради народних депутатів № 56 від 31.05.1995 року неправомірним та його скасування (а.с. 2-3).
У відповідності до ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією з сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Частиною 2 ст. 22 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до законного та обґрунтованого висновку про необхідність передачі цієї справи на розгляд Рівненського окружного адміністративного суду як компетентного суду для розгляду і вирішення цієї конкретної справи, оскільки у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності, суд повинен передати її на розгляд належного адміністративного суду незалежно від того, на якому етапі провадження у першій інстанції виявлено порушення правил предметної підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі, не є компетентним судом у розгляді відповідної справи.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Зарічненського районного суду Рівненської області від 11 червня 2008 року про передачу адміністративної справи № 2а-03/08 за адміністративним позовом Управління служби безпеки України в Рівненській області до Виконавчого комітету Зарічненської селищної ради Рівненської області, треті особи на стороні відповідача, які заявляють самостійні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання пункту 2 рішення виконкому Зарічненської селищної ради народних депутатів № 56 від 31.05.1995 року неправомірним та його скасування - залишити без задоволення, а ухвалу Зарічненського районного суду Рівненської області від 11 червня 2008 року про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий: О.Б. Заверуха
Судді: І.Я. Олендер
Д.М. Старунський