ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
12.12.2014 Справа № 5008/1836/2011
Суддя господарського суду Закарпатської області О.Ф. Ремецькі розглянувши скаргу приватного акціонерного товариства „Українська акціонерна страхова компанія „АСКА", м. Донецьк від 30.10.2014р. №1119/17-кд на бездіяльність районного відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції, м. Ужгород шляхом зобов'язання вчинити дії - вжити всіх необхідних заходів по стягненню з відповідача та перерахуванню на користь позивача суми боргу,
у справі №5008/1836/2011
за позовом приватного акціонерного товариства „Українська акціонерна страхова компанія „Аска", м. Донецьк
до відповідача фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Чоп Ужгородського району
про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання права власності на предмет іпотеки.
за участю представників:
від заявника - не з'явився
від відповідача - ОСОБА_1 - підприємець
від відділу ДВС - Пивоваров Ю.Г. - представник за довіреністю №5-430/14 від 14.05.2014р.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Закарпатської області від 17.01.2012р. позовні вимоги приватного акціонерного товариства „Українська акціонерна страхова компанія „Аска", м. Донецьк до фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Чоп Ужгородського району про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання права власності на предмет іпотеки задоволено частково. На виконання рішення видано наказ від 15.02.2012р.
Приватне акціонерне товариство „Українська акціонерна страхова компанія „АСКА", м. Донецьк звернулось із скаргою на бездіяльність районного відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції, м. Ужгород шляхом зобов'язання вчинити дії - вжити всіх необхідних заходів по стягненню з відповідача та перерахуванню на користь позивача суми боргу. Також даною скаргою просить поновити строк для подання скарги з підстав, викладених в ній.
Стверджує, що відділ ДВС в порушення вимог ЗУ „Про виконавче провадження" не дотримався та не вжив заходів щодо неупередженого, своєчасного, повного виконання дій спрямованих на примусове виконання вищевказаного рішення та наказу суду, тощо. Тобто, виконавче провадження здійснено з порушенням вимог Закону України „Про виконавче провадження".
Ухвалою суду від 06.11.2014р. розгляд скарги було призначено на 18.11.2014р.
Ухвалою суду від 18.11.2014р. розгляд скарги було відкладено на 01.12.014р.
Ухвалою суду від 01.12.2014р. розгляд скарги було відкладено на 12.12.2014р.
Стягувач свого представника в судове засідання не направив.
Відповідач у судове засідання з'явився, разом з тим, письмового пояснення по суті доводів скаржника суду не подав. Заперечує з приводу наявності боргових зобов'язань перед позивачем у справі та правомірності звернення стягнення на заставлене майно, однак, також письмово викладеної позиції з цього приводу суду не подав.
Представник відділу ДВС на виконання вимог суду подав суду відомості стосовно вжиття всіх визначених Законом України „Про виконавче провадження" вимог стосовно оцінки та реалізації заставленого майна, у зв'язку з чим просить провадження за скаргою стягувача припинити.
У пункті 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" викладено правову позицію, згідно якої, у разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді скарг на дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, до заяв (скарг, подань) учасників виконавчого провадження мають застосовуватися, зокрема, положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, в тому числі розділу XI ГПК.
Стаття 121-2 Господарського процесуального кодексу України, яка регулює порядок розгляду скарг на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби, не містить спеціальної норми щодо того, як має діяти суд у випадку, якщо після подання скарги на дії відділу державної виконавчої служби встановлено обставини виконання відділом ДВС вимог Закону.
Разом з тим, відповідно до п. 1.1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсурній предмет спору.
Враховуючи вищенаведені положення Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження", та положення ст.ст. 80, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе застосувати при розгляді даної скарги норми ст. 80 Господарського процесуального кодексу України та припинити провадження по розгляду скарги.
Керуючись ст.ст. 80, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Закарпатської області, -
У Х В А Л И В:
1. Припинити провадження по розгляду скарги приватного акціонерного товариства „Українська акціонерна страхова компанія „АСКА", м. Донецьк від 30.10.2014р. №1119/17-кд на бездіяльність районного відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції, м. Ужгород шляхом зобов'язання вчинити дії - вжити всіх необхідних заходів по стягненню з відповідача та перерахуванню на користь позивача суми боргу.
2. Дана ухвала набирає чинності з моменту прийняття і може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя О.Ф. Ремецькі