Судове рішення #4009803

№ 2 - 245/08

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ     УКРАЇНИ

21 квітня 2008 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого     Цаберябого    Б.М. ,

при секретарі     Янченко     Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. Кринички справу за позовом ОСОБА_1 до Щорської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області,  третя особа Криничанська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області,  про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності в порядку успадкування, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача пояснив,  що 17 вересня 2003 року померла ОСОБА_2,  яка 13 квітня 1971 року все своє майно заповіла позивачу. Але коли позивач після смерті спадкодавця звернувся до нотаріальної контори з питання прийняття спадщини,  було виявлено,  що в заповіті при написанні прізвища спадкодавця допущена помилка - замість дійсного прізвища спадкодавця ОСОБА_2 вказано прізвище ОСОБА_3,  замість дійсного по-батькові спадкоємця Омелянович,  вказано Олельянович. Тому позивач просить встановити факт,  що заповіт від імені ОСОБА_3,  яким вона все своє майно заповіла ОСОБА_1 Омельяновиу,  посвідчений виконавчим комітетом Щорської селищної ради депутатів трудящих Криничанського району Дніпропетровської області 13 квітня 1971 року,  належить ОСОБА_1,  а також визнати за ним по праву спадкування за заповітом право власності на належний спадкодавцю будинок по вул. Кооперативній,  51 в с. Щорськ Криничанського району.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився,  про день слухання справи сповіщений,  письмово повідомив суду просьбу вирішити справу без його присутності

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився,  про день слухання справи сповіщений,  письмово повідомив суду просьбу вирішити справу без його присутності.

Свідок ОСОБА_4  пояснив,  що йому достовірно відомо,  що прізвище матері позивача було ОСОБА_2,  а не ОСОБА_3 і позивач проживав разом з матір'ю в будинку матері.

Свідок ОСОБА_5  пояснила,  що позивач до смерті матері проживав разом з матір'ю в материному будинку і прізвище матері позивача було ОСОБА_2.

Оцінивши докази по справі суд вважає,  що вимоги позивача про встановлення факту належності заповіту,  у відповідності з  ст.  256 ЦПК України,  мають бути задоволені,  бо у судовому засіданні,  на підставі показань свідків,  документів позивача - свідоцтв про народження,  про смерть,  паспорту,  довідок Щорської селищної ради встановлено,  що саме позивачу,  по-батькові якого Омелянович,  належить заповіт від імені ОСОБА_3

ОСОБА_6,  яким вона все своє майно заповіла ОСОБА_1 Омельяновиу,  посвідчений виконавчим комітетом Щорської селищної ради депутатів трудящих Криничанського району Дніпропетровської області 13 квітня 1971 року. А висновок суду про належність позивачу заповіту,  обумовлює і задоволення позовних вимог про визнання за позивачем в порядку успадкування за заповітом права власності на будинок по вул.  Кооперативній ,  51 в с. Щорськ,  як те передбачено  ст.  1233,  1234 ЦК України.

Керуючись  ст.  15,  60,  214,  215,  256 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ :

Встановити факт,  що заповіт від імені ОСОБА_3,  яким вона все своє майно заповіла ОСОБА_1 Омельяновиу,  посвідчений виконавчим комітетом Щорської селищної ради депутатів трудящих Криничанського району Дніпропетровської області 13 квітня 1971 року,  належить ОСОБА_1.

Визнати за ОСОБА_1 за правом успадкування за заповітом право власності на будинок під номером п'ятдесят один по вулиці Кооперативній в с. Щорськ Криничанського району Дніпропетровської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Криничанський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачою її копії до апеляційного суду Дніпропетровської області або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

  • Номер: 4-с/711/51/17
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 2-245/08
  • Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Цаберябий Б.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.03.2017
  • Дата етапу: 21.04.2017
  • Номер: 22-ц/785/7734/18
  • Опис: Гладченко В.В.- Красовська В.Л., Чебанов В.Ф., Гнатюк Ю.Ю., Краснер Р.М., Шелестюк В.В., Билянська З.Є., Отрешко Л.О. про визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-245/08
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Цаберябий Б.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.10.2018
  • Дата етапу: 10.12.2018
  • Номер: 22-ц/813/759/20
  • Опис:
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-245/08
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Цаберябий Б.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.01.2019
  • Дата етапу: 13.07.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація