Судове рішення #40097941

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

16 грудня 2014 року м. Київ К/800/64618/14


Суддя Вищого адміністративного суду України Ліпський Д.В. розглянувши касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівці Донецької області на постанову Новогродівського міського суду Донецької області від 13 серпня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 жовтня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівці Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В :

Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, скаржник подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України.

З матеріалів касаційної скарги видно, що постановою Новогродівського міського суду Донецької області від 13 серпня 2014 року позов задоволено.

Визнано дії управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівка Донецької області щодо вилучення зі складу середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 при обчисленні розміру пенсії державного службовця, матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, з яких сплачувалися страхові внески на державне пенсійне страхування - неправомірними.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівці Донецької області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням повної суми матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, які враховуються при обчисленні пенсії, відповідно до Закону України ,,Про державну службу", та з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з 1 липня 2013 року.

Суд апеляційної інстанції скасував рішення першої інстанції в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_1 за період з 1 липня 2013 року по 1 січня 2014 року та залишив у цій частині позовні вимоги без розгляду.

Ухвалюючи рішення суд першої інстанції зробив висновок, про те що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, сума індексації заробітної плати входить до системи оплати праці державного службовця, при цьому суд керувався статтею 41 Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та статтею 66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Суд апеляційної інстанції скасовуючи рішення першої інстанції в частині позовних вимог та залишаючи їх без розгляду, виходив із того, що позивач звернулася до суду із позовом 2 липня 2014 року.

Враховуючи дату звернення позивача до суду та строк звернення до суду передбачений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції правомірно зазначив, що позовні вимоги підлягають задоволенню із 2 січня 2014 року.

Оскільки позивачем не було надано доказів, які б підтверджували поважність пропуску строку звернення до суду, то суд апеляційної інстанції на підставі статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України правильно залишив позовні вимоги за період з 1 липня 2013 року по 1 січня 2014 року без розгляду.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують.

Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Враховуючи те, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, то правові підстави для відкриття касаційного провадження відсутні.

Керуючись ст. 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -


У Х В А Л И В:


Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівці Донецької області на постанову Новогродівського міського суду Донецької області від 13 серпня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 жовтня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Новогродівці Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя Д.В. Ліпський





Суддя Д.В. Ліпський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація