Судове рішення #4003090
Справа № 22-1413

Справа № 22-1413    Головуючий у 1 інстанції

2008 р.                       Мовчан О.Г.

                                   Суддя-доповідач: Бондар В.О.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2008 року    м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого: Бондара В.О.

Суддів :            Прокопенка О.Л. Маловічко С.В.

При секретарі: Бабенко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 07 лютого 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: Василівська Державна нотаріальна контора Запорізької області про визнання права власності, -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

24 липня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності.

В позові зазначав, що 06 березня 2006 року набуло законної сили рішення Комунарського районного суду по справі №2-1090/06, згідно якого третій особі 31 березня 2006 року видано виконавчий документ - виконавчий лист.3гідно вказаного виконавчого листа, відповідач повинен сплатити на користь позивача борг у сумі 68 781 грн. 04 квітня 2006 року відкрито виконавче провадження по виконанню вказаного виконавчого листа, але при вчиненні виконавчого провадження було встановлено, що відповідач не має ні коштів ні майна для погашення боргу. Проте відповідач є спадкоємцем квартири № 19 у будинку по вул.  40 років перемоги у м. Василівка, яка залишилась йому після смерті батька, та в якій протягом двох останніх років проживає разом з сім'єю.

 

В зв'язку з тим, що відповідач у відповідності до ст.ст. 1297, 1299 ЦК України не до оформив право власності на спірну квартиру, позивач позбавлений можливості звернути стягнення на зазначену квартиру, яка є єдиною річчю на яку можливо накласти стягнення та задовольнити вимоги позивача.

Просив суд визнати за відповідачем право власності на АДРЕСА_1.

Рішенням Василівського районного суду Запорізької області від 07 лютого 2008 року у задоволені позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просив рішення суду скасувати та ухвалите нове по суті позовних вимог.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення осіб, які брали участь у судовому засіданні, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як встановлено судом, 26 серпня 2005 року ОСОБА_2 звернувся з заявою до Василівської Державної нотаріальної контори Запорізької області про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно, яке складається з АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_3

Всупереч вимогам ст. ст. 1297, 1299 ЦК України відповідач, як спадкоємець, що прийняв спадщину, не звернувся до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину та не зареєстрував право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, районний суд виходив з того, що вимоги позивача про визнання права власності за відповідачем не передбачені чинним законодавством.

Колегія суддів вважає за можливе погодитися з таким висновком, оскільки він грунтується на матеріалах справи та вимогах закону.

Доводи апеляційної скарги не спростовують фактичних обставин справи, встановлених судом, і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело чи могло призвести до помилкового судового рішення.

Керуючись ст.ст.307, 308, 313, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1відхилити.

Рішення Василівського районного суду Запорізької області від 07 лютого 2008 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація