Справа №2-12-10829/08
УХВАЛА
25 грудня 2008 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Гречана С.І. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_4 про встановлення факту та визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом про встановлення факту прийняття нею спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом на частку житлового будинку АДРЕСА_1 , після смерті матері ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року. При цьому із змісту позову вбачається, що позивач прийняла спадщину в установленому законом порядку і законних підстав для відмови у видачі їй свідоцтва не має.
У відповідності до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року роз’яснено, що Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину, в порядку установленому цивільним законодавством.
За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. З такою вимогою особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження лише у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину, тобто винесення нотаріусом в установленому «Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 3 березня 2004 року та затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 р. за N 20/5 обґрунтованої постанови, яка може бути оскаржена до суду.
За таких обставин, позовна заява, у такому вигляді, яка подана до суду не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, наслідком чого, у відповідності до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі та повертає позов з усіма додатками позивачу.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_4 про встановлення факту та визнання права власності в порядку спадкування за законом – відмовити та повернути позивачу заяву зі всіма доданими до неї додатками.
Роз’яснити позивачу його право, при наявності до того підстав для звернення до суду з даними вимогами в разі винесення нотаріусом мотивованої постанови про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Ухвала може бути оскаржена через суд першої інстанції до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подачі заяви з надісланням особою, яка її подає, копії апеляційної до апеляційної інстанції.
СУДДЯ /підпис/ С.І. ГРЕЧАНА
Копія згідно з оригіналом
Суддя: