Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/2751/14-ц
Провадження 2/483/832/2014
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
10 грудня 2014 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого - судді Головко Л.І.
при секретарі Гречці С.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В :
18 листопада 2014 року публічне акціонерне товариство (далі - ПАТ) «Дельта Банк» звернулося до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області із зазначеним позовом до ОСОБА_1. Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що 26 лютого 2013 року між ним та відповідачкою шляхом акцептування банком пропозиції клієнта було укладено кредитну угоду відповідно до умов заяви № 002-14755-260213 (далі - Договір). За умовами Договору, позивач відкрив ОСОБА_1 картковий рахунок № НОМЕР_1 в національній валюті - гривні. Позивач свої зобов'язання за договором виконав, надавши споживчий кредит у сумі 10 000 грн. Відповідачка взяті на себе за договором зобов'язання не виконує, у зв'язку з чим у неї перед банком виникла заборгованість у сумі 12 379 грн 15 коп.. Посилаючись на викладене, просив стягнути з відповідачки вказану суму заборгованості за кредитним договором.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явилися. Позивач надав до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника, в якій, крім цього, зазначив, що повністю підтримує заявлені вимоги та не заперечує проти заочного розгляду справи. Відповідачка будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 74 ЦПК України, до суду не з'явилася, про причини своєї неявки не повідомила.
Суд, на підставі ч. 1 ст. 224 ЦПК України, враховуючи згоду позивача і наявність достатніх даних для вирішення спору, вважає можливим ухвалити заочне рішення.
Дослідивши письмові докази, що є у справі, суд дійшов наступного.
Як вбачається з копії заяви позичальника (а. с. 3), 26 лютого 2013 року між сторонами шляхом акцептування банком пропозиції клієнта було укладено кредитну угоду відповідно до умов заяви № 002-14755-260213, за умовами якої позивач відкрив ОСОБА_1 картковий рахунок № НОМЕР_1 в національній валюті - гривні, надавши споживчий кредит у сумі 10 000 грн, а остання була зобов'язана щомісячно сплачувати платіж в рахунок погашення кредиту та відсотків за його користування.
Відповідачка не виконувала своїх зобов'язань зі сплати обов'язкового щомісячного платежу в рахунок повернення кредиту та сплати відсотків за його користування. Її заборгованість за зазначеним вище договором станом на 18 серпня 2014 року становить 12 379 грн 15 коп., з яких: 8 634 грн 38 коп. - заборгованість за кредитом, 603 грн 77 коп. - заборгованість за відсотками, 3 141 грн - заборгованість за комісіями. Ці обставини підтверджуються розрахунком ціни позову (а. с. 8).
Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526, 530 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в строк, встановлений в договорі, одностороння відмова від зобов'язання, якщо інше не встановлено договором, не допускається.
Згідно ч. 1 ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно ст. 66 Закону України «Про банки і банківську діяльність», державне регулювання діяльності банків здійснюється Національним банком України. В Положенні Національного банку України «Про кредитування» № 246 від 28.09.1995р. зазначено, що кредитні взаємовідносини регламентуються на підставі кредитних договорів, що укладаються між кредитором і позичальником тільки в письмовій формі, які визначають взаємні зобов'язання та відповідальність сторін і не можуть змінюватися в односторонньому порядку без згоди обох сторін.
Відповідачка порушила умови договору та не виконала взяті на себе зобов'язання, тобто в односторонньому порядку відмовилася від виконання договірних зобов'язань, а тому у суду є підстави для задоволення позову.
Позивачем сплачено в рахунок судового збору за звернення до суду із цим позовом 243 грн 60 коп., що підтверджується відповідним платіжним дорученням.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215, 226 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Цивільний позов публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» в рахунок заборгованості станом на 18 серпня 2014 року за кредитним договором № 002-14755-260213 від 26 лютого 2013 року - 12 379 (дванадцять тисяч триста сімдесят дев'ять) гривень 15 копійок, а також 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок - в рахунок відшкодування судових витрат.
Рішення є заочним та може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачки, поданою протягом десяти днів з дня отримання нею копії цього рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, воно може бути оскаржене відповідачкою в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Згідно загального порядку оскарження, рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання протягом десяти днів з дня отримання копії рішення апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: