Справа №705/6239/14-ц
2/705/1878/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2014 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі головуючого - судді Пархети А.В.
при секретарі - Романовій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Умані цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Текучанської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 від свого імені та від імені ОСОБА_2 звернувся з позовною заявою до суду про визнання права власності в рівних частинах на земельну ділянку, площею 7.9340 га, яка при житті належала їх матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в порядку спадкування. Свої доводи обґрунтовує тим, що їх померлій матері ОСОБА_3 на підставі розпорядження Уманської райдержадміністрації від 22 березня 2004 року №83 було передано у приватну власність земельну ділянку площею 7,9340 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Текучанської сільської ради Уманського району Черкаської області. 24 березня 2004 року ОСОБА_3 був виданий державний акт на право приватної власності на землю серії ІV-ЧР №001655. Після смерті матері позивачі фактично прийняли спадщину. Позивач ОСОБА_1 від свого імені та від імені ОСОБА_2 звернувся до Уманської міської державної нотаріальної контори із заявою про видачі їм свідоцтв про право на спадщину за законом на земельну ділянку, однак, постановою державного нотаріуса від 19 серпня 2014 року позивачам було відмовлено у рівних частках у видачі свідоцтв про право на спадщину за законом після смерті їх матері ОСОБА_3 у зв'язку з допущенням помилки у державному акті на право приватної власності на землю, а саме через закреслення у ньому ім'я власника земельної ділянки. Встановити право власності на земельну в порядку спадкування іншим шляхом позивачі позбавлені можливості, а тому вимушені звернутися з позовом до суду.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Сільський голова Текучанської сільської ради на адресу суду подав заяву, в якій просить справу розглядати без їх участі.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав: матері позивачів ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі розпорядження Уманської райдержадміністрації від 22 березня 2004 року №83 було передано у приватну власність земельну ділянку площею 7,9340 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Текучанської сільської ради Уманського району Черкаської області. 24 березня 2004 року ОСОБА_3 був виданий державний акт на право приватної власності на землю серії ІV-ЧР №001655. Після смерті матері позивачі фактично прийняли спадщину. Постановою державного нотаріуса Уманської міської державної нотаріальної контори від 19 серпня 2014 року позивачам було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3 у зв'язку з допущенням помилки у державному акті на право приватної власності на землю, а саме через закреслення у ньому ім'я власника земельної ділянки, проти задоволення позову відповідач не заперечує, а тому суд вважає, що у справі мається достатньо доказів для задоволення позовних вимог у повному обсязі.
На підставі ст.328 ЦК України, Постанови Пленуму ВСУ № 7 від 16.04.2004 року ''Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ'', перехідних положень Земельного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 213 - 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 в рівних частинах кожному право власності на земельну ділянку площею 7,9340 га, кадастровий номер 7124388600:03:000:0431 з цільовим призначенням «Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» в адміністративних межах Текучанської сільської ради Уманського району Черкаської області, після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення складено власноручно.
Головуючий А.В. Пархета