Судове рішення #3988899

 

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 09.06.2008 р.                                                                                                     № 13/53 

Окружний адміністративний суд м.Києва

в складі: головуючого -судді          Степанюка А.Г.

при секретарі Федоровій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом   Державної податкової інспекції у Солом'янському районі

до               суб'єкта господарської діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

про           стягнення заборгованості на користь Держави в розмірі 11 352,48 грн. 

 

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 09.06.2008 року о 11 год. 40 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Обставини справи:

Державна податкова інспекція у Солом'янському районі м.Києва звернулася до суду з позовом до суб'єкта господарської діяльності -фізичної особи ОСОБА_1. У позовній заяві Позивач просить суд стягнути в користь держави заборгованість в розмірі 11352,48 грн.. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що було проведено перевірку СГД - фізичної особи ОСОБА_1 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності, а також щодо наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами перевірки було складено акт, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення, яким зобов'язано сплатити суму фінансових санкцій за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»в розмірі 8730,72 грн.. Перевірка виявила здійснення торговельної діяльності без придбання торгового патенту в період з 10.06.06 року по 07.08.07 року, чим порушено вимоги Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», за що передбачено відповідальність у вигляді штрафу у подвійному розмірі вартості торговельного патенту за повний термін діяльності суб' єкта підприємницької діяльності із зазначеним порушенням. Відповідачем дане податкове повідомлення-рішення було оскаржено в адміністративному порядку до ДПІ у Солом'янському районі м. Києва та первинну скаргу залишено без задоволення, винесено податкове повідомлення-рішення N000612305/1. У судовому порядку податкове повідомлення-рішення не оскаржувалося. Крім того, за наслідками перевірки по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності, а також щодо наявності торгових патентів та ліцензій, проведеної ДПІ у Подільському районі м. Києва було складено акт від 14.01.2008 року, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення від 24.01.2008 року, та зобов'язано сплатити суму фінансових санкцій за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»у розмірі 2621,76 грн.. Податкове повідомлення-рішення №0000372305 від 24.01.2008 року не оскаржувалось. Заборгованість Відповідача становить 11352,48 грн., яку і просить стягнути Позивач в дохід держави.

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав,  у засідання суду не з`явився, явку своїх представників не забезпечив, хоча про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином .

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

Відповідач є суб'єктом підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, виданого Подільською районною державною аміністрацією м.Києва та внесений до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів 18.01.1997 року.

З 02.08.2007 року по 08.08.2007 року ДПІ у Солом'янському районі м.Києва було проведено планову перевірку Відповідачана  на предмет дотримання вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про державне регулюввання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв а тютюнових виробів», постанови Правління НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті»та інших нормативно-правових аактів, які регулюють готівковий обіг в Україні.

За наслідками перевірки було складено акт №000338 від 07.08.2007 року у якому зафіковані виявлені порушення та розраховано фінансові санкції на суму 9570,72 грн., в тому числі за здійснення торгівельноїдіяльності без придбання торгового патенту з 10.06.2006 року по 07.08.2007 року (423 дн.) в розмірі 8730,72 грн..

На підставі акту винесено податкове повідомлення-рішення №000616/23-05 від 17.08.2007 року про стягнення 8730,72 грн. штрафних санкцій. Відповідач оскаржив його. Рішенням ДПІ у Солом'янському районі м.Києва №16179 від 12.10.2007 року у задоволенні скарги було відмовлено.

Відповідач в апеляційному порядку оскаржив рішення про застосування штрафних санкцій (податкове повідомлення-рішення №0006162305/1 від 18.10.2007 року) за наслідками розгляду первинної скарги, однак така скарга була залишена без розгляду.

В матеріалах справи відсутні дані про оскарження податкового повідомлення-рішення про накладення штрафних санкцій в розмірі 9730,72 грн. в судовому порядку.

За наслідками перевірки проведеної ДПІ у Подільському районі м.Києва щодо контролю за здісненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єкта підприємницької діяльності -ПП ОСОБА_1 було складено акт від 11.12.2007 року, у якому зафіксовані виявлені порушення, у тому числі Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»та розраховано фінансові санкцій в розмірі 2621,76 грн. (за здійснення торгівельної діяльності без придбання торговго патенту з 07.08.2007 року по 11.12.2007 року).

На підставі акту було винесено податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій в розмірі 2621,76 грн..

Відомості про оскарження даного податкового повідомлення-рішення -відсутні.

Приписом ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів піприємницької діяльності»від 23.03.1996 року в редакції від 01.01.2007 року встановлено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Згідно ст. 8 вищевказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення  операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням

Торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому суб'єкту. Передача торгового патенту іншому суб'єкту підприємницької діяльності або іншому структурному (відокремленому) підрозділу суб'єкта підприємницької діяльності не дозволяється. (ч.2 ст. 7 згаданого вище Закону).

Довідкою ДПІ у Солом'янському районі м.Києва від 21.04.2008 року остання підтвердила наявність податкового боргу Відповідача за несплату штрафних санкцій у розмірі 11352,48 грн..

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Активами  платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.  1.7. статті 1 Закону України № 2181).

Статтею 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду

         На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність  заборгованості. На момент вирішення спору заборгованість не погашена. Тому позовні вимоги  визнаються обґрунтованими та підлягають задоволенню.

 З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості  відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, ст. 158-163  КАС України, адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.  Позов  задовольнити.

          2. Стягнути з суб'єкта господарської діяльності -фізичної особи ОСОБА_1(іден.код. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заборгованість в розмірі 11 352,48 грн. (одинадцять тисяч триста п'ятдесят дві гривні 48 коп.) на користь держави на р/р №31416541700010, одержувач ВДК у Солом'янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900.

 

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до  апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова  суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Суддя                                                                                                          Степанюк А.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація