Справа № 523/19333/14-к
УХВАЛА
04.12.2014
Суворовський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого - одноособово судді Зудіхіна О.В.
при секретарі - Шелковій К.О.
за участю прокурора прокуратури Суворовського району міста Одеси - Фомічова Ф.Ф.
у присутності обвинуваченого ОСОБА_3, захисника ОСОБА_4
розглянувши у підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні (внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12014160490005007 від 06.10.2014 року) по звинуваченню ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До Суворовського районного суду м. Одеси в порядку ст. 283 КПК України надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по звинуваченню ОСОБА_3, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України.
З`ясувавши думку прокурора, який вважав можливим призначити судовий розгляд даного провадження, потерпілої, обвинуваченого та його захисника, які підтримали думку прокурора, дослідивши складений слідчим та затверджений прокурором обвинувальний акт, за відсутності інших клопотань, суд дійшов наступних висновків.
Дане кримінальне провадження підсудне Суворовському районному суду м. Одеси. Підстав для закриття кримінального провадження не вбачається.
Разом з тим, відповідно до ст. 314 ч. 3 п. 3 КПК України, суд у підготовчому судовому засіданні має право повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам КПК України.
Відповідно до ст. 314 ч. 3 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення: 1) затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу; 2) закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу; 3) повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу; 4) направити обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження; 5) призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.
Відповідно до ст. 291 ч. 2 КПК України обвинувальний акт має містити такі відомості: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім'я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом'якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 7-) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування); 9) дату та місце його складення та затвердження.
Відповідно до ст. 292 ч. 3 КПК України обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.
Відповідно до ст. 291 ч.4 КПК України до обвинувального акта додається: реєстр матеріалів досудового розслідування; цивільний позов, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування; розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування; розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем копії цивільного позову, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного.
Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.
Всупереч зазначеним вимогам, до обвинувального акту не додано розписку підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування. Про те, що копія обвинувального акта не була вручена підозрюваному, підтвердив безпосередньо в судовому засіданні сам ОСОБА_3
Крім того, зі змісту обвинувального акту вбачається, що дата його складання 28.12.2014 року, а дата затвердження прокурором 01.12.2014 року.
Відповідно до положень ст. 109 ч.1 та 2 КПК України реєстр матеріалів досудового розслідування складається слідчим або прокурором і надсилається до суду разом з обвинувальним актом. Реєстр матеріалів досудового розслідування повинен містити: 1) номер та найменування процесуальної дії, проведеної під час досудового розслідування, а також час її проведення; 2) реквізити процесуальних рішень, прийнятих під час досудового розслідування; 3) вид заходу забезпечення кримінального провадження, дату і строк його застосування.
Всупереч зазначеним вимогам, в реєстрі матеріалів досудового розслідування зазначено, що 06.10.2014 року прилучено речові докази, але відсутні дані, що саме визначено речовими доказами та порядок їх зберігання.
Як вбачається зі змісту ст. 110 ч. 4 КПК України, обвинувальний акт є процесуальним документом, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у ст. 291 цього Кодексу. Крім того, суд звертає увагу, що ст. 291 КПК України зазначає вичерпний перелік документів, що додаються до обвинувального акта і на підставі яких судом вирішуються питання, пов'язані з підготовкою до судового розгляду, а тому вони не повинні містити будь-які недоліки або суперечності, тому що вказані норми кримінально-процесуального закону не передбачають порядок виправлення навіть очевидних описок в обвинувальному акті та документах, що додаються до нього.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність повернення обвинувального акту у кримінальному провадженню по звинуваченню ОСОБА_3, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України.
Керуючись ст.ст.23, 291, 314-316, 369-372 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні по звинуваченню ОСОБА_3, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України, - повернути прокурору прокуратури Суворовського району міста Одеси, зобов'язавши усунути виявлені недоліки протягом розумного строку.
Копії ухвали направити прокурору прокуратури Суворовського району міста Одеси, обвинуваченому та захиснику.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м. Одеси протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя Суворовського
районного суду м. Одеси Зудіхін О.В.
- Номер: 1-кп/523/690/14
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 523/19333/14-к
- Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
- Суддя: Зудіхін О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2014
- Дата етапу: 12.12.2014