Справа № 1 - 39
2009 р. Копія
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 лютого 2009 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі :
головуючої судді - Романюк Л.І.
при секретарі - Педько О.М.
з участю прокурора - Снісаренко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадячі кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с. Піски Лохвицького району Полтавської області, жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня, не одружений, не працює, раніше судимий 30.07.2002 року Зіньківським районним судом Полтавської області за ст.ст.185 ч.5, 140 ч.2, 42 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі, відповідно до ухвали апеляційного суду Полтавської області від 9.06.2003 року вирок частково змінено, застосовано ст.69 КК України та призначено покарання 6 років позбавлення волі, звільнений 27.03.2006 року по відбуттю строку покарання, у вчиненні злочину передбаченому ч. 1 ст. 296 КК України, -
в с т а н о в и в :
22 вересня 2008 року близько 17.30 ОСОБА_1перебуваючи в кафе-барі «Чернігівське», що розташований на площі 50-років Жовтня, 1 у м. Гадячі, де розпивав спиртні напої, безпричинно із хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок та проявляючи явну неповагу до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, став чіплятися та ображати офіціантку ОСОБА_2, а потім наніс їй удар кулаком по тулубу в область живота, в зв»язку з чим вона була змушена залишити своє робоче місце та викликати працівників міліції.
В результаті зазначених дій ОСОБА_1, потерпілій ОСОБА_2 були заподіяні тілесні ушкодження у вигляді: крововиливу лівої здухвинної ділянки, яке кваліфікується, як легке тілесне ушкодження, що не спричинило короткочасного розладу здоров»я.
У ході судового слідства підсудний ОСОБА_1визнав свою вину у вчиненні злочину частково, суду дав наступні покази, що 22 вересня 2008 року він дійсно знаходився в кафе-барі «Чернігівське», де вживав спиртні напої. Що бив працівницю бару ОСОБА_2 не пам»ятає, але погоджується з її показаннями та показаннями свідків, які підтверджують даний факт.
Крім того вина підсудного у вчиненні злочину також підтверджується сукупністю доказів добутих у ході досудового слідства та перепровірених судом, а саме:
· показаннями потерпілої ОСОБА_2, даними у ході досудового слідства, згідно яких значиться, що 22 вересня 2008 року вона знаходилася на робочому місці в кафе-барі «Чернігівське», де відпочивав ОСОБА_1, який перебував у стані алкогольного сп»яніння та вживав спиртні напої. Коли він закурив у приміщенні бару, вона підійшла до нього та зробила йому зауваження, він чого наніс їй один удар кулаком в область живота, а також став висловлюватися нецензурною лайкою в її адресу, а потім вставши із-за столика став хватати її за одяг та штовхати, в зв»язку з чим вона змушена була втекти в приміщення магазину, де і викликала працівників міліції (а.с.18-19);
· аналогічними показаннями свідкаОСОБА_3;
· висновком судово-медичної експертизи № 386 від 22.10.2008 року, згідно якого значиться, що при проведенні судово-медичної експертизи у потерпілої ОСОБА_2 були виявлені слідуючі тілесні ушкодження у вигляді: крововиливу лівої здухвинної ділянки, що кваліфікується як легке тілесне ушкодження, яке не спричинило короткочасний розлад здоров»я (а.с.31); а також іншими матеріалами кримінальної справи в їх сукупності.
Суд, проаналізувавши всі докази, вважає доведеним вину підсудного ОСОБА_1 у вчиненні хуліганства, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю і кваліфікує його дії за ч.1 ст. 296 КК України.
Призначаючи підсудному покарання, суд враховує як характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого так і особу винного, який негативно характеризується за місцем проживання, але вчинив не тяжкий злочин, від якого ніяких тяжких наслідків не наступило, тому суд вважає можливим призначити йому покарання, передбачене санкцією статті за вчинений ним злочин у вигляді штрафу.
Судом також встановлено, що підсудний ОСОБА_1являється інвалідом 3-ї групи, в зв»язку з чим підпадає під дію Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року в дії з 26.12.2008 року, на що дав свою згоду про її застосування відносно нього, тому суд вважає за необхідне призначивши підсудному покарання, звільнити його від нього, на підставі Закону України «Про амністію».
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
з а с у д и в:
ОСОБА_1 за ч.1 ст. 296 КК України до штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст.1 п.»г» Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року звільнити засудженого ОСОБА_1 від призначеного покарання у вигляді штрафу.
Запобіжний захід до набрання вироком чинності скасувати.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд в 15-денний строк після його проголошення.
Головуюча: підпис
Копія - вірно
Суддя Гадяцького
районного суду Л.І. Романюк
- Номер: 5/493/42/16
- Опис:
- Тип справи: на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах (кримінальних провадженнях)
- Номер справи: 1-39/2009
- Суд: Балтський районний суд Одеської області
- Суддя: Романюк Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.02.2016
- Дата етапу: 03.03.2016
- Номер: 1-в/356/23/17
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-39/2009
- Суд: Березанський міський суд Київської області
- Суддя: Романюк Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.01.2017
- Дата етапу: 22.02.2017