Судове рішення #39844393


Дата документу 13.01.2012 Справа № 2-1611/11



Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2-1611/11

Ім’ям України

26 травня 2011 року м. Полтава


Октябрський районний суд м. Полтави, у складі:

головуючого –судді Литвиненка І.Ю.

при секретарі - Пляшник Ю.П.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача –адвоката ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 Ома до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 у листопаді 2010 року звернувся до суду із позовною заявою до відповідача ОСОБА_1 про розірвання шлюбу.

В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що з відповідачем перебуває у шлюбі з 23 листопада 2002 року. Від шлюбу має двох неповнолітніх дітей –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають з відповідачкою. Спільне життя з відповідачем не склалося внаслідок різних поглядів на життя, наслідком чого є втрата почуття поваги та кохання одне до одного. Шлюбні відносини припинені у червня 2010 року, спільне господарство не ведеться. Подальше перебування у шлюбі суперечить її інтересам, а тому його необхідно розірвати. Спір про поділ майна він вирішить у судовому порядку окремо. Після розірвання шлюбу діти залишаться мешкати з відповідачкою.

У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав, прохав задовольнити позов у повному обсязі. Надав пояснення аналогічні тексту позовної заяви. Додатково пояснила, що своїх дітей любить та надає їм матеріальну допомогу. Раніше, у 2008 році, вже намагався розірвати шлюб, але відмовився, намагаючись зберегти родину. залишиться проживати із нею.

Представник відповідача позов визнала. Пояснила, що перебуваючи у шлюбі позивач має чисельні позашлюбні стосунки з іншими жінками, що є причиною конфліктів у родині. Прохала після розірвання шлюбу залишити проживати дітей так, де вони і живуть - з її довірителькою, а також не відновлювати її дошлюбне прізвище.

Заслухавши пояснення учасників процесу та перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову, виходячи з наступного.

У судовому засіданні судом встановлено, що сторони 23 листопада 2002 року уклали шлюб у Краснокутському відділі реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис № 89 (а.с. 6). Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають з відповідачкою. На даний час не підтримують сімейно-шлюбних відносин. У цьому судовому процесу майновий спір не вирішують. Судові витрати по справі складають 38 гривень 50 копійок (а.с. 1-2).

Згідно зі ст.112 СК України, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення. Відповідно до вимог ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу відновити своє дошлюбне прізвище.

Суд, перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, дійшов до висновку про те, що подальше подружнє життя та збереження сім’ї неможливе. Тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 110, 112-113 СК України, ст.ст. 10-11, 15, 30, 60, 75, 88, 208, 212-215, 218, 293 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_4 Ома - задовольнити у повному обсязі.

Шлюб, зареєстрований 23 листопада 2002 року у Краснокутському відділі реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис № 89, між ОСОБА_4 Омом, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженим у м. Махмудпурі Балві у Індії та ОСОБА_4 (дошлюбне прізвище Дворецька) ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженою у с. Кусторівці Краснокутського району Полтавської області, - розірвати.

Після розірвання шлюбу неповнолітніх дітей –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити проживати з матір’ю - ОСОБА_6.

Після розірвання шлюбу дівоче прізвище ОСОБА_6 не відновлювати.

Стягнути із ОСОБА_6 на користь ОСОБА_6 Ома судові витрати по справі у сумі 38 гривень 50 копійок.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції протягом 10 днів зо дня його проголошення особами, що брали участь у судовому засіданні, а особами, які не брали участь у судовому засіданні –протягом 10 днів зо дня отримання ними копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили протягом 10 днів зо дня його проголошення, або протягом 10 днів зо дня отримання його копії учасниками процесу, які не брали участь у судовому засіданні, якщо не буде оскаржено у встановленому порядку.




Суддя І.Ю. Литвиненко
















  • Номер: 6/213/224/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1611/11
  • Суд: Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Литвиненко І. Ю.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.11.2015
  • Дата етапу: 09.12.2015
  • Номер: 6/161/56/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1611/11
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Литвиненко І. Ю.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.01.2016
  • Дата етапу: 10.02.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація