Судове рішення #39832257

Справа № 230/3442/12


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України



19 липня 2012 року Шаргородський районний суд Вінницької області

у складі: головуючого судді Гаврищука А.В.

при секретарі Бурдельній Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_1 звернулася до Шаргородського районного суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому зазначила, що знаходиться в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 06.03.2009 року. Шлюб зареєстровано Відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис № 420. Від спільного шлюбу з відповідачем вона має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

ОСОБА_1 просить шлюб розірвати, посилаючись на те, що її спільне життя з відповідачем не склалося, однією сім'єю подружжя не проживає з грудня 2011 року. Причиною розладу в сім'ї є різні характери та погляди на сімейне життя, утримання сім'ї, ведення господарства, утримання та виховання сина, через що виникають суперечки та непорозуміння, які негативно впливають на її здоров'я, суперечать її інтересам.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала, просила його задовольнити, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.


Відповідач ОСОБА_2 проти позову не заперечував просив шлюб розірвати.

Вирішуючи спір, суд встановив, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 06.03.2009 року, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу 1-АМ № 066579 (а.с. 6).

Від даного шлюбу позивач та відповідач мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7).

Позивач має стійке волевиявлення до розірвання шлюбу, наполягає на розлученні, миритись не бажає. Причиною розладу в сім'ї стали непорозуміння між подружжям.

Подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу неможливе та суперечить інтересам позивача, а непорозуміння, що виникали між подружжям, негативно впливали на здоров'я позивача.

Даному факту відповідають сімейні правовідносини, які регулюються ст.ст. 105, 110, 112 СК України, відповідно до яких шлюб розривається судом за позовом одного із подружжя, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх неповнолітніх дітей, що мають істотне значення.

Відносини, які склалися між подружжям, а саме: конфлікти та непорозуміння, негативно впливали на здоровя позивача.

Згідно із ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обовязки у шлюбі та сім'ї.

В силу ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Оскільки у суду склалась достатня переконаність у тому, що подальше спільне життя подружжя неможливе, що позивач, яка наполягає на розлученні, має стійке волевиявлення до розірвання шлюбу, а також, що збереження шлюбу та подальше спільне проживання подружжя суперечить інтересам позивача, то суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 105,110,112, 113 СК України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 06.03.2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис №420.

Після розірвання шлюбу залишити позивачу прізвище «Липко».

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація