Справа № 2-1040/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2012 року Ленінський районний суд міста Луганська у складі:
Головуючого судді Золотарьова О.Ю.
при секретарі Поповій М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на ту обставину, що з 02.10.2004 року по 07.09.2011 року перебувала з відповідачем в зареєстрованому шлюбі.
Від шлюбу 12.04.2005 року народилася донька –ОСОБА_3. Посилаючись на вимоги ст. 180-183 Сімейного Кодексу України просила суд стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої доньки у твердій грошовій сумі 1250 гривень.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, вказала, що відповідач працює у ресторані «Корона», возить продукти харчування на службовому автомобілі, а тому здатен виплачувати 1250 гривень на місяць на утримання дитини.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав частково, а саме –погодився платити аліменти, але з розміром не згоден, оскільки ОСОБА_2М, не працює, користується чужим автомобілем по довіреності, у трудових відносинах з рестораном «Корона»не перебуває. Вважав, що позов слід задовольнити частково, вказав в судовому засіданні, що ОСОБА_2 має можливість виплачувати 400 гривень на місяць.
Заслухавши сторони, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, перевіривши надані сторонами докази, суд прийшов до наступного висновку.
Встановлено, що сторони з 02.10.2004 року по 07.09.2011 року перебували у зареєстрованому шлюбі (а.с. 9,10).
Від шлюбу народилася донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач ОСОБА_2 є батьком дитини, позивачка ОСОБА_1 –матір’ю (а.с. 11).
Дитина постійно проживає з позивачкою, що сторонами не заперечується.
Постановою Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 р. «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»п.16 встановлено, що згідно з ч. 1 ст. 181 СК способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
Пунктом 17 визначено, що за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно.
З досліджених обставин судом встановлено, що між сторонами існують спірні правовідносини щодо утримання дитини, їх мати не отримує постійної матеріальної допомоги від відповідача, тому наполягає на стягненню аліментів.
В судовому засіданні було встановлено, що на сьогоднішній день відповідач не працює, що підтверджено поясненнями, наданими представником в судовому засіданні. Позивачкою не представлено належних та допустимих доказів факту перебування в трудових стосунках відповідача з рестораном «Корона». До такого висновку суд дійшов, виходячи з наступного.
Згідно довідки ПП ОСОБА_4 ОСОБА_2 у ресторані «Корона» не працює. Автомобіль «Volkswagen»білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 належить ОСОБА_4, ОСОБА_2М, керує ним за довіреністю, копії яких долучені до матеріалів справи.
З показань свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 вбачається, що останнім відомо про роботу відповідача ОСОБА_2 зі слів позивачки та ОСОБА_2 Крім того, свідки бачили відповідача ОСОБА_2 у місті Луганську на автомобілі ресторану «Корона».
Суд критично оцінює ці докази, адже офіційними даними факт роботи відповідача в ресторані «Корона»не підтверджений, прямих доказів роботи відповідача не надано, а доводи представника відповідача відносно використання автомобіля за довіреністю повністю узгоджуються з матеріалами справи.
Суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, які надані сторонами не інакше як за зверненням фізичних осіб.
У відповідності зі ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст. 180, 183, 184 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, розмір аліментів на утримання дитини може бути встановлений у частці від заробітку та мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 статті 184 Сімейного кодексу України встановлено, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд, відповідно до ст. 182 СК України враховує матеріальне положення платника аліментів і доходить до висновку про те, що відповідач є молодою працездатною особою і спроможний платити аліменти на утримання дитини, позивачкою не надано суду доказів, щодо розміру доходу відповідача на час розгляду справи у вказаній сумі, не надано також належних та допустимих доказів, що відповідач працевлаштований, тому суд вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дитини підлягають частковому задоволенню у розмірі 400 гривень щомісячно.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 –задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 щомісячно на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 400 (чотириста) гривень, починаючи стягнення з 14 листопада 2011 року до досягнення ОСОБА_3 повноліття.
Стягнути ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 107,30 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд міста Луганська шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.Ю.Золотарьов