Судове рішення #39826236

Справа № 524/261/2012

                                                                                 Провадження № 8а/524/60/2012



УХВАЛА

про залишення заяви про перегляд судового рішення за

нововиявленими обставинами без задоволення


13 лютого 2012 року                                м. Кіровське



          Кіровський міський суд Донецької області у складі:

          головуючого –судді                    Назаренко Г.В.

          при секретарі                              Крамар В.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровське Донецької області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, -


ВСТАНОВИВ:


          Постановою судді Кіровського міського суду Донецької області від 15 квітня 2011 року визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровське Донецької області (далі –УПФУ в м. Кіровське) з ненарахування та невиплаті ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни з розрахунку 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 1 січня 2011 року по 31 березня 2011 року включно, зобов’язано УПФУ в м. Кіровське здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її відповідно до вимог ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та провести відповідні виплати з 1 січня 2011 року по 31 березня 2011 року з урахуванням сум, виплачених у цей період. Постанова набрала законної сили.

          УПФУ в м. Кіровське звернулось до суду із заявою про перегляд даної постанови за нововиявленими обставинами, обґрунтувавши свої вимоги тим, що 19 червня 2011 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік” від 14 червня 2011 року, яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статі 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог зазначеного закону Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету” від 6 липня 2011 року № 745, яка набрала чинності 23 липня 2011 року. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 пункт 4 розділу УП „Прикінцевих положень” Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік” від 23 грудня 2010 року № 2857-У1 з наступними змінами визнаний таким, що відповідає Конституції України (є конституційним). Таким чином, при вирішенні справ за адміністративними позовами чорнобильців та дітей війни суди повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян. Отже, з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. У зв’язку з наведеним УПФУ в м. Кіровське просить прийняти заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами до провадження суду, скасувати постанову, винесену за результатом розгляду адміністративного позову і прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.

          Заявник про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, його представник в судове засідання не прибув, неприбуття якого у судове засідання відповідно до ч.2 ст.252 КАС України не перешкоджає розгляду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

          Позивач про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не прибув в судове засідання, неприбуття якого у судове засідання відповідно до ч.2 ст.252 КАС України не перешкоджає розгляду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

          Дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.

          Відповідно до ст.246 КАС України особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.

          Відповідно до п.1 ч.2 ст.245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є, зокрема, істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

          Судова постанова або ухвала підлягають перегляду за нововиявленими обставинами в тих виключних випадках, коли у справі, вирішеній судом, з’ясовуються такі нові обставини, які існували в об’єктивній дійсності на момент вирішення судом спірного правовідношення, але не були і не могли бути відомі зацікавленому учаснику процесу та суду, незважаючи на виконання останнім вимог процесуального закону щодо встановлення взаємних прав та обов’язків сторін.

          Підставою для перегляду судових постанов та ухвал за нововиявленими обставинами може бути тільки відкриття таких невідомих раніше обставин, які, якщо вони були б відомі суду під час вирішення справи, суттєво вплинули б на висновки суду щодо прав та обов’язків осіб, які беруть участь у процесі. При цьому мова йде про нові обставини, факти, а не нові докази встановлених раніше або не врахованих судом обставин.

          Як вбачається із заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та матеріалів справи, постанова суду була прийнята 15 квітня 2011 року, тоді як Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік” від 14 червня 2011 року набрав чинності 19 червня 2011 року, постанова Кабінету Міністрів України „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету” від 6 липня 2011 року № 745 - 23 липня 2011 року, а рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 прийнято 26 грудня 2011 року, тобто прийняті вже після розгляду справи за вказаним адміністративним позовом в суді першої інстанції, тобто не є такими обставинами, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою на час розгляду справи в розумінні п.1 с.2 ст.245 КАС України.

          За таких обставин, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами підлягає залишенню без задоволення.

          Керуючись ст. ст.245, 246, 252, 253 КАС України, суд, -


УХВАЛИВ:


          Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровське Донецької області про перегляд постанови Кіровського міського суду Донецької області від 15 квітня 2011 року, прийнятої по справі № 2а-1987/11 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровське Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії як дитині війни залишити без задоволення.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Кіровський міський суд Донецької області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


          

Суддя:                               Г.В. Назаренко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація