Судове рішення #39825676

Справа № 518/930/12


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


28 лютого 2012 року                                                              місто Жданівка


суддя Жданівського міського суду Донецької області Бузанов П.М., розглянувши заяву Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами,


ВСТАНОВИВ:


27 лютого 2012 року заявник - Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області звернулося до суду з заявою про перегляд постанови Жданівського міського суду від 17 січня 2008 року по цивільній справі № 2-а-18/2008 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення разової грошової допомоги, посилаючись на те,що суд, задовольняючи вимоги позивача ОСОБА_1 не врахував рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 року від 26.12.2011 року. Із змісту резолютивної частини рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року, вбачається, що відсутні правові підстави для застосування ст.ст. 7,13,17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту».

Відповідно до п.5 ч.2 ст.245 КАС України однією із підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону , іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Тобто, якщо сам закон, на підстави якого була вирішена справа по суті, є неконституційним, то і рішення суду не відповідає вимогам законності, а тому не може виконуватися і повинно бути переглянуто. Ця обставина є підставою для перегляду справи, якщо оспорюване рішення ще не виконане.

Скасування чи зміна нормативного акта, на якому ґрунтувалося судове рішення, може вважатись нововиявленою обставиною лише за умови, якщо в акті, яким скасовано чи змінено попередній, зазначено про надання йому зворотної сили.

Із змісту ст. 245 КАС України вбачається, що необхідними ознаками ново виявлених обставин є, по-перше, їх наявність на час розгляду справи, а по-друге, те, що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи.

Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області посилається на рішення Конституційного Суду України №20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року, яке набрало чинності з дня його ухвалення, як на нововиявлену обставину.

Із змісту ст. 247 КАС України вбачається, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини. При цьому заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 245 цього Кодексу, може бути подана не пізніше ніж через три роки з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку ( зміни внесені Законом № 4176- VI від 15.01.2012 р.).

Тобто, при посиланні заявника на рішення Конституційного Суду України як на нововиявлену обставину, загальний строк звернення до суду становить один місяць після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.

Рішення Конституційного Суду України №20-рп/2011 ухвалено 26 грудня 2011 року і з цього дня набрало чинності. Із змісту зазначеного рішення Конституційного Суду України вбачається, по-перше, що надано тлумачення повноважень Кабінету Міністрів України щодо визначення порядку та розмірів соціальних виплат, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету України; по-друге, визнано таким, що відповідає Конституції України п. 4 розділ VII «прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857-VI з наступними змінами; по-третє, в рішенні Конституційного суду не зазначено, що воно має зворотню дію в часі; і останнє, ст.ст. 7,13,17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту» не визнані неконституційними.

Рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року проголошувалось публічно і з моменту його прийняття висвітлювалось в засобах масової інформації.

Заява Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області про перегляд постанови суду від 17 січня 2008 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення разової грошової допомоги надійшла до суду 27 лютого 2012 року ,( про що свідчить штамп вхідної кореспонденції а.с. 1 ), тобто після спливу місячного строку.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне у відкритті провадження за нововиявленими обставинами відмовити, оскільки пропущено строк звернення до суду, а поважність причин пропуску звернення до суду з відповідною заявою, не впливає на прийняття такого рішення суду, що узгоджується з вимогами ст.. 247 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-160, 165, 245, 247 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ :


У відкритті провадження за нововиявленими обставинами за заявою Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області про перегляд постанови Жданівського міського суду Донецької області від 17 січня 2008 року у цивільній справі № 2-а-18/2008 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради Донецької області про визнання відмови в виплаті разової допомоги неправомірною та стягнення одноразової грошової допомоги, відмовити.


Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жданівський міський суд Донецької області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи,яка її оскаржує,апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя Жданівського міського

суду Донецької області                                                             ОСОБА_2




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація