Судове рішення #39825296

0508/585/2012


РІШЕННЯ

Іменем України


15 березня 2011 року Ворошиловський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого –судді Цукурова В.П.,

при секретарі –Кривошей Г.В.,

за участю заявниці,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -


ВСТАНОВИВ:


Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин. При цьому посилається на наступне.

02 жовтня 2011 року померла її мати ОСОБА_2, про що у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Калінінського районного управління юстиції м. Донецька зроблено актовий запис №972, видано свідоцтво про смерть І-НО №559530.

Після смерті матері відкрилася спадщина. Заявниця має намір прийняти спадщину у власність як спадкоємець першої черги. Також ОСОБА_2 залишила заповіт від 16 лютого 1995 року, згідно якому все своє майно заповідає ОСОБА_1

З метою прийняття спадщини вона звернулася до нотаріальної контори, але нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину з тієї причини, що в її свідоцтві про народження фамілія матері вказана –ОСОБА_1.

Матір заявниці не перебувала у шлюбі з батьком ОСОБА_3. При оформленні свідоцтва про народження заявниці, регістратор помилково вказав спільне прізвище як для батька, так і для матері.

Просила суд встановити факт того, що вона є дочкою померлої ОСОБА_2.

В судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала, надала пояснення, аналогічні викладеним, просила вимоги заяви задовольнити.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Судом встановлені наступні обставини.

15 травня 1964 року народилася ОСОБА_1, про що у книзі реєстрації актів про народження Калінінського відділу РАГС м. Донецька зроблений актовий запис № 1288 від 02 червня 1964 року, згідно якого ОСОБА_3 і ОСОБА_4 є батьками заявниці (а.с. 5).

Матір ОСОБА_1 не перебувала у шлюбі з батьком ОСОБА_3 При оформленні свідоцтва про народження заявниці, регістратор помилково вказав спільне прізвище як для батька, так і для матері.

02 жовтня 2011 року померла ОСОБА_2, про що у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Калінінського районного управління юстиції м. Донецька зроблено актовий запис №972, видано свідоцтво про смерть І-НО №559530 (а.с. 4).

Судом встановлено, що ОСОБА_2 залишила заповіт від 16 лютого 1995 року, посвідчений державним нотаріусом Першої донецької державної нотаріальної контори ОСОБА_5, реєстраційний №2-392, в якому все своє майно заповідала дочці ОСОБА_1 (а.с. 6).

Факт родинних відносин заявниці ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було підтверджено в судовому засіданні свідком ОСОБА_6, яка була у дружніх стосунках з померлою.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що факт, який просить встановити заявниця, є юридичним, оскільки від його встановлення залежить виникнення особистих прав заявника, чинним законодавством не передбачений інший порядок його встановлення, він не повязаний з наступним вирішенням спору про право та встановлення його іншим шляхом неможливе, у звязку з чим заява підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 234, 235 ЦПК України, суд –


ВИРІШИВ:


Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин –задовольнити.

Встановити факт того, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дочкою ОСОБА_2, яка померла 02 жовтня 2011 року.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано через Ворошиловський районний суд м.Донецька до апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення надруковане у нарадчій кімнаті в одному примірнику.




Суддя Ворошиловського

районного суду м. Донецька В.П. Цукуров



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація