508/802/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2012 року Ворошиловський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого - судді Орєхова О.І.,
при секретарі –Шендері Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на наступні обставини.
16 листопада 2002 року у Ворошиловському відділі РАЦС був укладений шлюб, актова запис №1675. Від даного шлюбу сторони мають дитину –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Сімейне життя з відповідачем не склалося з приводу того, що не зійшлися характерами, тому зберігання родини є недоцільним та неможливим.
Подружні відносини між сторонами припиненні з травня 2008 року, з цього часу спільне господарство сторони не ведуть.
Майна, що підлягає розподілу, у сторін не мають. Після розірвання шлюбу, дитина буде проживати з позивачкою.
На підставі викладеного позивачка просить суд розірвати шлюб, зареєстрований 16 листопада 2002 року Ворошиловським відділом РАЦС, актова запис №1675. При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу сплату державного мита, просить покласти на неї.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позов підтримує в повному обсязі, просить його задовольнити, після розірвання шлюбу просить залишити прізвище «Яковлева»(а.с.14).
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи в його відсутність, в якій також зазначив, що проти розірвання шлюб у не заперечує (а.с.15).
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивачки ОСОБА_1 про розірвання шлюбу підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюванних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 п. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Судом встановлені наступні обставини.
16 листопада 2002 року укладено шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 у Донецькому міському відділі реєстрації актів громадянського стану Донецького обласного управління юстиції, про що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 1675 (свідоцтво про укладення шлюбу серія І-НО №188021) (а.с.3).
Після укладання шлюбу сторонам присвоєно прізвище «Яковлев»та «Яковлева».
Від даного шлюбу подружжя має дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження, серія 1-НО №350578 (а.с.6).
Відповідно до ч. 2 п. 1 ст. 1 СК України, завданням Сімейного кодексу України є зміцнення сім’ї як соціального інституту і як союзу конкретних осіб.
Відповідно до ч. 2 п. 3 ст. 1 цього Кодексу, завданням Сімейного кодексу України є побудови сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки.
Згідно ч. 2 ст. 3 СК України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до збереження шлюбних відносин є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.
Встановлено, що шлюбні відносини між сторонами припинено в травні 2008 року через відсутність порозуміння. Позивачка переконана, що подальше спільне життя і збереження шлюбу не можливе і суперечить інтересам сторін. Спільного господарства сторони не ведуть.
За вказаних обставин суд приходить до висновку, що родина фактично розпалася та її поновлення неможливе, у зв’язку з чим шлюб необхідно розірвати.
Спору майнового характеру між подружжям немає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 3, 56, 110-112 Сімейного кодексу України та керуючись ст.ст. 3, 5, 10, 15, 30, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_2, 03 листопада 1977року народження, зареєстрований 16 листопада 2002 року ОСОБА_5 міським віддлілом реєстрації актів громадянського стану Донецького обласного управління юстиції, актова запис № 1675 - розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвище позивачки залишити «Яковлева».
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Ворошиловського районного
суду міста ОСОБА_5 Орєхов