ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
УХВАЛА
"14" червня 2006 р. Справа № 5/112
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Змеула О.А.,розглянувши матеріали
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоспецкомплект", м. Кременчук Полтавської області
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Світлен", м. Світловодськ Кіровоградської області
про стягнення 142894,21 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю "Енергоспецкомплект" подано позов про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Світлен" 142894,21 грн.
Крім того, позивачем заявлено клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно, що належить відповідачеві.
У відповідності до правил статей 66, 67 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або зі своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Згідно пункту 1 статті 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві.
За правилами цих статей заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду.
Клопотання позивача ґрунтується на достатньо обґрунтованому припущенні, що майно, яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю на момент виконання рішення.
Позивач у клопотанні зазначив обставини, які можуть бути підставою для накладення арешту на майно, а саме оплата за товар відповідачем не проводилася, а сам товар на складі і виробництві відповідача відсутній.
За вказаних обставин, господарський суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно товариства з обмеженою відповідальністю "Світлен" в межах позовних вимог - 142894,21 грн.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоспецкомплект" про вжиття заходів по забезпеченню позову задовольнити.
Накласти арешт на майно товариства з обмеженою відповідальністю "Світлен" (м. Світловодськ, Кіровоградська область, вул. Єгорова, 77б) вартістю 142894,21 грн.
Примірники ухвали направити сторонам до відома та Державній виконавчій службі у Світловодському районі - для виконання.
Суддя О.А. Змеул