Справа № 353/1358/14-п
Провадження № 3/353/433/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2014 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І. ознайомившись з матеріалами, які надійшли від Тлумацького РВ УМВС України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку та жительку вул. 1 Травня, 23/4 м. Тлумач Івано-Франківської області, ІНФОРМАЦІЯ_2, неодружену, непрацюючу, гр. України, за ч.1 ст.173-2 КУпАП, -
в с т а н о в и л а :
10.10.2014 року о/у КМСД Тлумацького РВ УМВС України в Івано-Франківській області лейтенантом міліції ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ІВ № 00019567 за ч.1 ст.173-2 КУпАП, а саме про те, що вона «04.10.2014 року близько 20 год. 00 хв. по вул. 1 Травня, 23/4 в м. Тлумачі вчинила конфлікт відносно свого неповнолітнього сина гр. ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в ході якого кричала на сина та вдарила декілька разів по обличчю», чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП не визнала, пояснила, що по вул. 1 Травня, 23/4 в м. Тлумачі Івано-Франківської області проживає разом зі своїми дітьми. Двоє старших дітей навчаються в Тлумацькій школі-інтернаті, тому приходять додому тільки на вихідні. Молодший син постійно живе вдома. Крім того, в бидинку, де знаходиться її квартира проживають її родичі: бабуся і мати. 10.10.2014 року вона залишила сина зі своєю бабусею, а сама пішла працювати на поле. Повернулася ввечері дуже стомленою і побачила, що син був не доглянутий, в хаті було неохайно, речі були розкидані. Через це вона почала виховувати сина, можливо говорила на підвищених тонах, однак дитину не била. Просила провадження у справі закрити.
Відповідно до вимог ч.1 ст.173-2 КУпАП відповідальність наступає за вчинення насильства в сім’ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Об'єктивна сторона правопорушення полягає в умисному вчиненні будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім'ї» насильство в сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї стосовно іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Фізичне насильство в сім’ї – умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності.
Психологічне насильство в сім'ї - насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
Вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутня подія і склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, оскільки остання не вчиняла насильства в сім’ї, а саме будь-яких умисних дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів) щодо сина, а дії її були спрямовані на захист та реалізацію своїх прав та обов’язків як матері дитини та були вчинені в інтересах сина.
Також судом не встановлено умислу ОСОБА_1 завдати шкоду фізичному або психічному здоров'ю сина ОСОБА_5, вона не ображала його навмисно та нічим йому не погрожувала.
Таким чином, провадження у справі слід закрити.
На підставі ч.1 ст.173-2 КУпАП, керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП провадженням закрити за відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.
Суддя Н.І. Лущак