Судове рішення #39765191

Справа №705/4771/14-к

1-кп/705/399/14


В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


19 листопада 2014 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області


в складі: головуючого-судді Іванова А.А.

при секретарі Власовій Т.Ю.

з участю прокурора Дудка С.В.

обвинуваченого ОСОБА_1

захисника ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані кримінальне провадження по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Умані Черкаської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, працюючого на посаді лікаря - травматолога КП «Уманська міська лікарня», одруженого, проживаючого АДРЕСА_1, раніше не судимого,


у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України,


В С Т А Н О В И В:


Обвинувачений ОСОБА_1 згідно наказу № 183- к від 18 серпня 1982 року, працюючи на посаді завідуючого травматологічного відділення комунального підприємства «Уманська міська лікарня», відповідно до посадової інструкції, затвердженої головним лікарем КП «Уманська міська лікарня» від 14 липня 2012 року, маючи завдання та обов'язки: застосовувати сучасні методи профілактики, діагностики, диференційної діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації в межах своєї спеціальності; раціонально використовувати ліжковий фонд відділення, проводить заходи для скорочення термінів обстеження хворих, зменшення інвалідності, кількості днів непрацездатності працюючих; проводити експертизу тимчасової непрацездатності, контролює видачу і провадження лікарняних листів, організовує своєчасне направлення хворих на лікувально - консультативну комісію і МСЄК; систематично проводить обхід хворих, та тих, що тільки поступили і тяжких хворих, оглядає щоденно, вносить корективи в план обстеження; один раз на тиждень здійснює огляд хворих в стаціонарному відділення, вносить корективи в лікування; здійснює систематичний контроль за правильністю призначення хворим лікування, фізіотерапевтичних процедур, внесення необхідних корективів, уточнень, доповнень до призначення; контролює правильність ведення медичної документації; та відповідно до п. 3.4. вирішує питання прийому на лікування у відділення, п. 3.6. перевіряє правильність ведення лікарями - ординаторами історії хвороби, відміняє і призначати в установленому порядку додаткові методи обстеження і лікування хворих, п. 3.7. вирішує питання про дострокову виписку хворих за порушення лікарняного режиму, цією ж інструкції, будучи відповідальним за неякісне ведення історій хвороб у відповідності з установленими положеннями, здійснює контроль якості лікування, таким чином, ОСОБА_1 будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі функції, вчинив кримінальне правопорушення, за наступних обставин.

ОСОБА_1 в період часу з 21 травня 2013 року по 27 травня 2013 року, знаходячись у своєму робочому кабінеті травматологічного відділення комунального підприємства «Уманська міська лікарня», який розташований за адресою: м. Умань, вул. Шевченка, 50, Черкаська область, маючи умисел на службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, власноручно вніс завідомо неправдивий запис в медичну картку стаціонарного хворого № 4146/378 оформлену на ім'я ОСОБА_3 про те, що останнього оглянув особисто, при цьому медичну картку приховав для того, щоб відсутність ОСОБА_3, у відділенні була непомічена. Окрім цього, з метою виправдання видачі листа непрацездатності вніс неправдиві відомості до листка лікарських призначень та записи в температурному листі, медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_3

27 травня 2013 року у робочий час з 08:00 годин до 16:00 годин ОСОБА_1, знаходячись на своєму робочому місці у травматологічному відділенні комунального підприємства «Уманська міська лікарня», який розташований за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Шевченка, 50, видав листок непрацездатності ОСОБА_3 серії АГБ № 350938 від 27 травня 2013 року, завіривши його власним підписом та який є офіційним документом, до якого ним особисто були внесені неправдиві відомості про те, що останній лікувався стаціонарно з 19 травня 2013 року по 27 травня 2013 року, включно, в палаті № 9 травматологічного відділення КП «Уманська міська лікарня» з діагнозом гострий артрит правої ступні, що не відповідає дійсності, при цьому ОСОБА_1 не вніс жодних записів про те, що ОСОБА_3, своєю відсутністю у травматологічному відділенні комунального підприємства «Уманська міська лікарня» порушив режим лікування, що суперечить п. 1.7. Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров'я України № 455 від 13.11.2001, згідно якої видача документу, що засвідчує тимчасову непрацездатність здійснюється тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав та зазначив, що щиро розкаюється у вчиненому.

Крім визнання вини обвинуваченого, його вина у вчиненні кримінального правопорушення повністю підтверджується матеріалами кримінального провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, суд вважає недоцільним дослідження фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, оскільки учасники судового розгляду не заперечують проти цього, правильно розуміють зміст цих обставин і у суду немає сумнівів в добровільності та істинності їх позиції. Роз'яснено обвинуваченому, що у такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Оцінюючи зібрані по справі докази, суд вважає, що пред'явлене обвинувачення доказано.

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.1 ст.366 КК України, як складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Кримінальне правопорушення, вчинене обвинуваченим ОСОБА_1, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості.

При призначенні покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, наслідки, що наступили, особу обвинуваченого, який по місцю проживання характеризується позитивно.

Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого, суд вважає щире каяття, сприяння розкриттю злочину, вік обвинуваченого та стан його здоров'я.

Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

Враховуючи позицію державного обвинувача, покази обвинуваченого, тяжкість та суспільну небезпечність кримінального правопорушення, ту обставину, що тяжкі наслідки від вчиненого не наступили, особу обвинуваченого, щире його каяття, його похилий вік, наявність в нього інвалідності, обставини кримінального провадження, пом'якшуючі обставини, суд вважає, що усі ці обставини істотно знижують фактичну ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та ступінь небезпечності ОСОБА_1 для суспільства, тому йому необхідно призначити міру покарання у вигляді штрафу.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про застосування по відношенню до ОСОБА_1 Закону України «Про амністію» та закриття провадження по справі.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 являється інвалідом ІІ-ї групи загального захворювання та пенсіонером, що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК та пенсійним посвідченням серії НОМЕР_1.

19 квітня 2014 року вступив в дію Закон України «Про амністію», згідно якого ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі п.п. «г», «ґ» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році» від 08 квітня 2014 року.

Вислухавши захисника ОСОБА_2, який звернувся до суду із заявою про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 на підставі ЗУ «Про амністію у 2014 році», обвинуваченого ОСОБА_1, думку прокурора, яка не заперечує проти застосування до ОСОБА_1 Закону України „Про амністію у 2014 році" та закриття провадження по справі, суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальна справа відносно нього - підлягає закриттю провадженням на підставі п.п. «г», «ґ» ст. 1 Закону України „Про амністію у 2014 році".

Судові витрати підлягають стягненню з обвинуваченого.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 370, 374 КПК України, ст.85 КК України, п.п. «г», «ґ» ст. 1, ст. 14 Закону України „Про амністію" від 08 квітня 2014 року, суд,


З А С У Д И В:


Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України та призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком 1 рік.

Звільнити ОСОБА_1 від призначеного покарання за ч. 1 ст. 366 КК України у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. та від додаткової міри покарання у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком 1 рік, на підставі п.п. «г», «ґ» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році».

Кримінальне провадження закрити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати за проведення експертизи в сумі 1352 грн. 78 коп.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Черкаської області протягом 30 діб з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Уманський міськрайонний суд.




Головуючий-суддя А.А. Іванов




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація