Судове рішення #3972677

                                                                                   Справа  № 1-76, 2008 року

 

 

 
В  И  Р  О  К

       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                                                                                               

1 вересня 2008 року                               Ставищенський  районний суд Київської області в складі:

 

 головуючого-судді:                               Мельничука В.П.                                                                                                                                                                                                                                                     

          при секретарі:                               Данилюк Н.П.  

  

за участю прокурора:                             Бабенка В.М.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань смт. Ставище справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонерки, раніше не судимої, в скоєнні злочину, передбаченого ст. 310 ч. 2 КК України,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 до 5 травня 2008 року на своїй присадибній земельній ділянці, яка розташована по АДРЕСА_1 в селі Винарівка Ставищенського району Київської області, на площі розміром 7 x 4 метрів незаконно посіяла та вирощувала снотворний мак в кількості 690 рослин, які 1 липня 2008 року, близько 18 години 05 хвилин, було виявлено та вилучено працівниками міліції.

В судовому засіданні підсудна вину в скоєнні злочину, передбаченого ст. 310 ч. 2 КК України визнала повністю, суду пояснила, що на своїй присадибній ділянці, яка розташована по АДРЕСА_1 в селі Винарівка Ставищенського району Київської області до 5 травня 2008 року посіяла 13 рядків маку на площі 7 х 4 метрів. Коли мак зійшов, то прорідила та прополола його. Мак сіяла для своїх потреб - вживання в їжу та лікування. 1 липня 2008 року до неї прийшли працівники міліції, з її дозволу оглянули дану присадибну ділянку, де виявили 690 рослини маку, які вирвали, порахували, пов'язали в снопи, опечатали та вилучили, про що склали акт.

У вчиненому щиро кається, просить сурово не карати.

Суд, вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки скоєння даного злочину визнається підсудною. Викладені нею фактичні обставини справи  ніким з учасників судового розгляду не оспорюються, тому суд вважає їх достовірними і такими, що не потребують дослідження в судовому засіданні, відповідно до статті 299 КПК України.

Таким чином суд приходить до висновку, що підсудна вчинила злочин і її дії суд кваліфікує за ст. 310 ч. 2 КК України, як незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості більше п'ятисот рослин.

Вирішуючи питання про міру покарання підсудній, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винної, яка визнала свою вину, до кримінальної відповідальності притягується вперше, за місцем проживання характеризується позитивно.

Обставиною, що пом'якшує покарання підсудній, суд визнає щире каяття.

Обставини, що обтяжують її покарання судом не встановлено.

З урахуванням вищевикладеного та беручи до уваги, що тяжких наслідків від скоєного не наступило, підсудна вину визнала повністю, її похилий вік, а також, те що вона є пенсіонеркою і суд вважає, що її виправлення можливе без ізоляції від суспільства.

Міру покарання їй слід обрати в межах частини санкції статті, за якою її визнано винною, у вигляді позбавлення волі з звільненням від відбуття покарання з випробуванням із іспитовим строком у відповідності до ст. 75 КПК України, оскільки на думку суду саме така міра покарання є необхідною й достатньою для її виправлення та попередження нових злочинів.

Суд обговорив можливість застосування до підсудної ст. 69 КК України, проте підстав для її застосування не знаходить.

Відповідно до статті 93 КПК України з підсудної слід стягнути судові витрати на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області за проведення експертних робіт в сумі 126,68 грн. і за проведення судово-хімічної експертизи наркотичних засобів в сумі 345,18 грн..

Речові докази по справі - рослини снотворного маку відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 81 КПК України слід знищити.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 за ст. 310 ч. 2 КК України на 3 (три) роки позбавлення волі.

Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбуття покарання з випробуванням із іспитовим строком на 1 (один) рік.

У відповідності зі ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти їх про зміну місця проживання.

Міру запобіжного заходу засудженій - підписку про невиїзд залишити до вступу вироку в законну силу.

Судові витрати стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області в сумі 126 (сто двадцять шість) гривень 68 копійок за проведення експертних робіт та 345 (триста сорок п'ять) гривень 18 копійок за проведення судово-хімічної експертизи наркотичних засобів, а всього 471 (чотириста сімдесят одну) гривню 86 копійок. Одержувач платежу: НД ЕКЦ МВС України, код ЗКПО 25574713, реєстраційний рахунок 35222002000460, МФО 821018, Банк УДК у Київській області, за проведення експертних робіт і судово-хімічної експертизи наркотичних засобів.

Речові докази по справі - 690 рослин снотворного маку, знищити шляхом спалювання.

 

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області, через Ставищенський районний суд, протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

Суддя:                                                            

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація